Lue keskustelun säännöt.
Vähänkö ilkeitä ruutukaappauksia Petteri Orposta IS live-seurannassa, silmät kiinni, peura ajovaloissa "julkinen talous kuralla"
13.10.2026 |
Orpo on toimittajien tentattavana piinapenkissä tänään. Nämä ruutukaappaukset ja kuvat viimeistään vahvistavat sen, että Orpo on politiikan Mr. Bean.
Kuvissa nähdään seuraavia ilmeitä:
-"Hei kamut, mulla on ihan oikeesti viisi sormea, kattokaa vaikka ja osaan kanssa laskea viiteen!"
-"Se oli näin iso!"
-"Mmmmmmhhh mmmmmhhh. Huuleni ovat sinetöidyt. Hmmmmmm."
-"Voi kun olisin yhä kotona sängyssä nukkumassa."
-"No ihanks oikeesti?!"
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012338479.html
Kommentit (3)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eikö ketään kiinnosta pääministerin esiintyminen ja vastaukset päivän polttaviin aiheisiin?
Tiivistettynä: Orpon mielestä maailma on tällä hetkellä sekaisin, Suomen julkinen talous aivan kuralla, datakeskukset suuri mahdollisuus Suomelle, Orpo ei pidä venäläisiä niin hulluina, että kohdistaisivat uhkaa siviileihin Suomessa, Orpo lupailee 60 miljoonan tukipakettia bensaan. Google on jäämässä laittomista hakkuistaan sakoitta, ja Orpo vakuuttaa Suomella olevan maailman parhaimpia kantaverkkoja, jotta sähköä kyllä riittää.