Joka kolmannessa raflassa vakavia puutteita hygieniassa
https://yle.fi/a/74-20249554
Uskallan väittää, että ongelmana ei ole rahanpuute, vaan silkka ahneus ja röyhkeys. Sukulaiseni on itse ravintola-alalla työntekijänä ja häneltä oon kuullut niin karseita juttuja, että en suostu käymään ollenkaan ulkona syömässä, en edes kahvilla tai jäätelökiskalla.
Kommentit (4)
Selasin tänään sitä listaa. Listassa voit valita paikkakunnan mukaan ravintolat. Näissä on se tarkastusraportti kerrottuna. Vilkaiskaapa sitä.
Vierailija kirjoitti:
Selasin tänään sitä listaa. Listassa voit valita paikkakunnan mukaan ravintolat. Näissä on se tarkastusraportti kerrottuna. Vilkaiskaapa sitä.
Lista löytyy linkin artikkelista skrollaamalla alaspäin.
Eipä yllätä, että Oulussa on aivan järkyttävä määrä huonon arvion saaneita paikkoja. Eikä ne kaikki ole mitään etnisiä ravintoloita.
Nou hätä ravintoloista ainakin kolmannes menee pian nurin. Hinnat on liian korkeat kun palkat on pienet ja tuet on suorastaan rupisen pienet.