Eikö jo se, että monen entisen poliitikon on niin vaikea löytää töitä jo kerro ettei ne olekaan ne kyvykkäimmät ihmiset yhteiskunnassa?
Että on liian hyvä sosiaaliturva. Ja politiikkaakin tekevät rahan takia. Julkeasti elävät yhteiskunnan sosiaaliturvalla vaikka siitä kirjoitettaisiin lehdessä ja vaikka ovat niin kyvykkäitä vaalimainoksissa. Kikkailevat jotta saavat maksimituet vaikka tienaavat miljoonia Putinilta. Ihmiset ei edes odota, että lupaukset pitää paikkaansa. Oiskohan poliitikkojen huono maine kenties itse ansaittua? Ei pitäisi uskoa yhteen järjestelmään kuin uskontunnustukseen.
Poliitikot jotka puhuu yhtenäisyydestä ajaa tällaista väestökehitystä. Aina särähtää korvaan kun vihervasemmistolainen puhuu yhtenäisyydestä ja itse sulkevat ihmisiä ulos.
https://x.com/AaronJBrand1/status/2027283885214556463
Montako kertaa tässäkin haastattelussa?
Ja miks se sotekin meni perseelleen? Kukas senkin teki? Ja ketäs siitä haukutaan kameroiden edessä? Jäikös Kaisa Juusokin sivuun?
"Perussuomaisista harrastetaan kiusaamista" ja tulijoiden taholta harrastetaan rais kaamista, kumpaan kannattaakaan puuttua? Kummasta Sofia Virta pahastuu? Ja eletään sosiaalituilla joilla kustannetaan oma väestönväihto. Silti ei saa maahan muuttoon tehdä mitään kiristyksiä ja yrittävät saada vielä demaritkin ruotuun vaikka demarit yrittää taas kokoomuksen kanssa hallitukseen. Vaikka ma mut niitä äänestääkin. Theres always tomorrow. Oikein klassikkohaastattelu.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/a613ed50-6609-4cda-ae80-c5ccee79f…
Ja kaikki on valkoisen heteromiehen vika. Ohisalokin julkisesti kehui Hannah Spenceriä. Ne on kaikki samalla tavoin kuutamolla. Koska ne on naisia. Historialla on oikea ja väärä puoli ja Raamattukin sen hyvin tiesi. Siksi toiset sitä niin vihaakin ja ajaa islamia. Se on kaikki propagandaa, että naiset pystyy kaikkeen mihin miehetkin. Mielikuvien luontia.
https://x.com/BasilTheGreat/status/2032432432620744730
Oikeasti kukaan ei usko hiilineutraaliuteen 2035 tai välitä siitä vttuakaan vaikka Sannan hallitus sen tohinalla säätikin. Se on koko ajan ollut pelkkä poliittinen agenda. Alunperinkin järjetön tavoite. Ja siitä se senkun jatkuu vaan syyt miksi naisten äänioikeus on oikeasti tosi huono idea.