Hallituksen toimilla on ollut tarkkaan laskettuja tavoiteita
Asuntojen kiinteistöjen, maan arvon laskeminen on yksi tärkeimmistä osa alueista että ns rikkaat, vakoojat ja rikolliset saavat ostettua kiinteistöjä mahdollisiman halvalla.
En kirjoita tätä siksi että edellä mainittu on tärkein totuus vaikutuksista.
Hallituksen tarkoitus oli saada mahdollisimman halvalla ääririkkaille mahdollisuus ostaa normaalien kansalaisten kiinteistöjä ja maita.
Tässä on juuri hinta kehitys.
Kommentit (6)
Hallituksen tekevät toimet ovat tuhonneet demokratiaa ja vapaata uutisointia kiihtyvällä tahdilla ja sitä ei kyetä vain näkemään, USAn tielle meidän hallitus ajoi. On aika kyetä näkemään kokonaan mitä Hallitus on tehnyt.
Lasten ja nuorten Harrastusten heikennykset, terveyden huolto, työturvallisuuden ja ay-liikkeiden heikennykset, ensiavun ja huoltovarmuuden tuhoamiseen kohdistuvat heikennykset, asumme Venäjän naapurissa joka hyökkää toista naapuriaan vastaan ja meidän hallitus antaa Venäjälle todellisen vipuvarren saada jalansijaa heidän "bulvaani" toimijoilleen !
90 luvun lamassa pankit pelastettiin moninkertaisesti: ensin valtio eli me veronmaksajat annettiin rahat, sen jälkeen pankit veivät laillisesti rahat pk yrittäjiltä ja asuntovelallisilta.
Jotkut myös rikastuivat muiden rahoilla, esimerkiksi Björn Wahlroos.
Tapahtuuko tämä jälleen?
Otahan se foliohattu pois päästäsi ja lähde välillä kävelylle raikkaaseen ulkoilmaan, niin alkaa taas veri päässäkin kiertämään.
Vierailija kirjoitti:
90 luvun lamassa pankit pelastettiin moninkertaisesti: ensin valtio eli me veronmaksajat annettiin rahat, sen jälkeen pankit veivät laillisesti rahat pk yrittäjiltä ja asuntovelallisilta.
Jotkut myös rikastuivat muiden rahoilla, esimerkiksi Björn Wahlroos.
Tapahtuuko tämä jälleen?
Juuri sitähän katsomme, Hallitus hoitaa tukiaisia ja verohelpotuksia juuri tuolla tavalla.
Lisään tähän vaikutuksia, rikollisuuden hyvin voimakas nousu oli aivan varmasti tiedetty ja helpompi ostaa ihmisiä toimimaan Hallituksen agendoja helpottamaan mutta samalla myös ulkomaalaiset toimijat saisivat huomattavasti suuremman mahdollisuuden vaikuttaa Suomeen sisäisiin asioihin.