Riikka Purra tänään A-studiossa
Tänään A-studioon astelee kaikkien lempiministeri, itse Temu-Thatcher ja Iiro Viinasen manttelinperijä valtiovarainministeri Riikka Purra. Aiheena istuvan hallituksen talouslinja. Aiotko katsoa?
Toivottavasti siellä toimituksessa joku vähän haastaa Purraa myös annetuista ja sittemmin petetyistä vaalilupauksista, kuten esimerkiksi jo kuolemattomaksi lausahdukseksi muodostuneesta "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista Se ei meille käy."
Kommentit (15)
Katson katson.
Mukava nähdä kun hiki ja meikkivoide lentää studiossa. Narsissi ei kuitenkaan voi myöntää mitään, joten odotan että siellä on joku kunnon rautahermo haastattelemassa.
Ei mitään HS lipitätkö smuutieita haastattelua, kiitos!
Tämä on katsottava. Siinä on osaava ihminen.
Kuka sitä kestää katsella tai kuunnella? En minä ainakaan. Sen jutut on jo tullut tutuksi lukemalla niistä, tuskinpa mitään uutta luvassa.
Pakko vilkaista, minkälainen pusero, jos nätit tisut pullottaisi kivasti. Sen jutut evvk.
Kiitos varoituksesta. Sen naamaa ei pysty katsomaan.
Kireä takapurenta ei kiinnosta.
T. M23
Hänhän yritti maskeerata että olisi asunut rupusissa paritaloissa Sundsbergissä. Oikeasti loistokas lasitalo mistä merinäkymä.
Vierailija kirjoitti:
Kireä takapurenta ei kiinnosta.
T. M23
Aina tulee mieleen ekana Tetanus ja tokana joku Baskervillen koira.
Vierailija kirjoitti:
Hänhän yritti maskeerata että olisi asunut rupusissa paritaloissa Sundsbergissä. Oikeasti loistokas lasitalo mistä merinäkymä.
Sundsberg on yksi Suomen suurituloisimmista asuinalueista, ja siellä ei ole mitää rupuista.
Aion ehdottomasti katsoa ysiltä mt-ongelmista kärsivää blondia söpöliiniä, jolla on väkivaltafantasioita ja palvoo kritiikittömästi kaaosta kylvävää psyk#kopaatti-oppi-isäänsä.
Vitoselta tulee siis Harley Quinnista kertova elokuva.
Onko tämä se muija joka juhli Tukholman yössä piripäissään villisti paikallisen diilerin ja uusnatsi johtajan kanssa?
Eikö ketään kiinnosta Riikan älynväläykset??