Lue keskustelun säännöt.
Millon meidän media kirjoittaa millaiseen lentoon Trump on saanut USAn talouden? Onko tämä nyt se kaasuvalotus?
16.01.2026 |
Meidän median mukaan koko maa on romahtamassa. Trump ei näköjään saanut sitä memoa. Tästähän aiheesta oli kauheesti puhetta keväällä tariffien yhteydessä, mutta nyt jostain syystä on kovin hiljaista. Ettei vaan olisi koko media vinossa. Id hate to think that.
The White House just confirmed the budget deficit is DOWN -$600 BILLION from last year - Trade deficit cut in half - Goods inflation was almost ZERO - Wages and productivity skyrocketing
Kommentit (3)
Vierailija kirjoitti:
Huomaa kyllä indeksirahastoistakin. Kyllä kelpaa.
Juu ei pörssikään kauheesti romahtanut ole.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Tuota... USR on vajoamassa vauhdilla. Kannattaa lukea luotettavia talousalan julkaisuja.
USA:ssa työpaikkojen kehitys on ollut huonoa, ja korkean jalostusasteen teollisuus on korvautumassa matalalla tullien takia. Odotellaan kun aikaa kuluu riittävästi niin nähdään lopputulos. Tänä vuonna Trump kyllä järjestää USA:n pörssiin huippuvuoden mutta liittovaltion budjetista jo 15% menee tänä vuonna velanhoitoon, tuo on aivan katastrofaalinen summa.