Lapsi järkyttyi: Outo mies pyrki sisään, kun äiti oli kaupassa Taustalla yllättävä järjestö
MML kerjää rahaa kiin "pelastakas lapset" vaikka veronmaksajat tukevat tätäkin järjestlä miljoonilla.
Brittihallitus vei tuet pelastakaa lapset järjestöltä pedofiiliskandaalin takia. Mutta suomalaiset kustantavat tuon järjestön epäeettistä toimintaa vielä.
Kommentit (10)
Ma mu oli. Kulttuurieroja muka! Mml tutkinut tyypin taustat?
MML =
Ma mut
Meidän
Lastenkimpussa
Miksi Maanmittauslaitos kerjää ihmisiltä rahaa? Lehtiuutisessa se oli vielä MLL eikä MML.
Enemmän minua kiinnostaa, miksi oveni taakse tulee suomea osaamaton kerjäläinen. Mitä enemmän näitä juttuja kielitaidottomista on, sitä visummin vaadin suomen kielen osaamista.
Tää on helppo tapa päästä koteihin: huomioliivi ja nimilista ja kaulalle joku vakuuttava kuvallinen kortti. Kuka epäilee MLL:n liivissä sisälle pyrkivää?
Miksi ei enää kerrostalojen ala-aulassa ole niitä kylttejä, että kerjääminen ja kaupustelu kielletty ? Ja sadantonnin rikemaksu järjestölle, joka niin tekee kiellosta huolimatta.
Eikö nyt jumala*uta ovelta ovella kaupustelua voisi lailla kieltää? Ei ole tätä päivää. Yksi Sector alkuinen huijarifirma pakkomyi tutuille vanhuksille ovelta turhat valvontalaitteet. Vi*uttaa tällainen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c7632eab-1090-4662-8a98-88797fde0e3d