Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Poika ammuttiin vahingossa Ruotsissa .Väärä uhri ....

Vierailija
04.12.2025 |

Ammuttu matkalla kotiin kuntosalilta

Rio Berg Aygün oli yhdessä kolmen ystävänsä kanssa Fruängenin keskustassa illalla 2. maaliskuuta. Noin klo 21 he kävelivät alikulkukäytävää pitkin, kun aseistautunut henkilö yhtäkkiä astui esiin ja avasi tulen ryhmää kohti, kirjoittaa TV4 Nyheterna.



Ammuttu vähintään yhdeksän laukausta. Rion päähän ja käsivarteen osui luoti, ja hänet vietiin sairaalaan, mutta hän menehtyi muutamaa päivää myöhemmin. Yksi hänen ystävistään sai luodin jalkaan ja selvisi hengissä.

 Lyhyen aikaa laukauksien jälkeen poliisi pidätti 16-vuotiaan pojan keskustan läheisyydessä. Hän on nyt 17-vuotias. Hänen pysäytettäessä hänellä oli ladattu pistooli takintaskussaan, joka myöhemmin liitettiin murhaan.



Poliisin mukaan, joka puuttui tilanteeseen, poika oli "hiestä ja hengästynyt" ja matkalla taksiin, joka oli tilattu hänelle muiden henkilöiden toimesta, TV4:n mukaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Alapeukuttaja tykkää että on oikeen ampua random?

Vierailija
2/2 |
04.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En alapeukuttanut. Tekstisi oli hieman vaikeaselkoinen. 

Onko nuo jotain muualta tulleiden keskinäisiä kahinoita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kaksi