afrikkalaisen miehen vaimo vastailee kysymyksiin
kun tääällä nyt ulkomaalaisasiat ovat kovasti tapetilla.
Kommentit (17)
ihmeellistä että ihmiset ajattelee automaattisesti afrikkalainen=musta.
miehesi kotimaassa on arkipäivää raiskata / silpoa naisia, tai kivittää yksinhuoltajia kuoliaaksi, survoa säkkiin ja heittää alas jyrkänteeltä tai haudata elävältä, sekä sekaantua eläimiin ja lapsiin. Etkö ottanut kulttuurista selvää ennen kuin menit rakastumaan? Miten meinaat suojella lapsianne kun tulee ero?
vai kuinka moni ajattelee että eurooppalainen tarkoittaa mustaa? Tai kun sanotaan australialainen niin ajatteletko heti että kyseessä onkin esim. aasialainen?
Vierailija:
ihmeellistä että ihmiset ajattelee automaattisesti afrikkalainen=musta.
Mutta jos joku kertoo olevansa eurooppalaisen kanssa naimisissa niin sillon en kyllä tee heti mitään väripäätelmiä. Suomalaisen kohdalla tekisin.
tai gambialaisen vaimo. Ei ole rasistista arvostella kyseisten maiden ihmisoikeuksia. Todennäköisimmin mies on myös musta.
Ei se kehtaakaan, eikä ole eläimiin koskaan sekaantunut, toisin kun sun miehes ja ap.
Vierailija:
13 ai sä ajattelet jo eroa,ennenku suhteen alotat-luotto taitaa olla kunnossa
Me olemme mieheni kanssa molemmat kasvaneet yksinhuoltajaperheissä. Itse kävin avioeron läpi 8-vuotiaana.
Keskustelimme avioerosta jo ennen naimisiin menoa. Keskustelimme tuhannesta muustakin asiasta, kun toisen kanssa puhuu ja tutustuu ei tule niin paljon yllätyksiä. Se että työntää päänsä pensaaseen ei estä ikävien asioiden tapahtumista.
nimimerkillä: 14 vuotta naimisissa
13
taas todistettua et aikuisten ihmisten keskustelutaso on mitä on-Tykkäisitkö et joku nimittelee sun miestäs?
Ei taida älykkyystaso olla mikään korkea-ja mitähän sun lapsistas tulee
Vierailija:
taas todistettua et aikuisten ihmisten keskustelutaso on mitä on-Tykkäisitkö et joku nimittelee sun miestäs?
Ei taida älykkyystaso olla mikään korkea-ja mitähän sun lapsistas tulee
Afrikkalainen kulttuuri on sitä ja tätä.. MIKÄ afrikkalainen kulttuuri??
Voi hyvänen aika, kun se Afrikka on MAANOSA, missä on monia maita, kulttuureja, tapoja, perinteitä, uskomuksia ja uskontoja.
Jos on noin idiootti kuin osa tähän ketjuun kirjoittaneista, kannattaisi olla kommentoimatta yhtään mitään.
mieheni on e-afrikan valkoinen
ja kyllä yhdelta sukulaiselta kysyttiin minkävärinen vauva tuli
siis Mozambiquessa syntynyt aluperin porttugalilaisten siirtolaisten lapsi.
Hän kuitenkin kasvoi Amerikassa. Joten kirjaimellisesti on afrikkalainen.
noh... enään et ainakaan....