Mies ottaa kaikki johdot irti irti heti kun kuulee ukkosen. Vaikka ei olisi edes lähellä
Keraran syöksyi yöllä repimään joka ikisen johdon irti kun pari kertaa murahti.
Kommentit (13)
Meillä ei edes ole johtoja enää. Kaikki langatonta.
Elektroniikkaa hajottava jännitepiikki voi kyllä tulla jopa monen kilometrin päästä.
Miehellä varautuminen kohdallaan! Keepers!
Mub mies taas naureskelee, kun mä käyttäydyn kuin kasarilla. Helppohan sen on sanoo, että jos monen tonnin läppäri menee rikki, niin työnantaja antaa huomenna uuden. Jos mulla menee kolmen sadan kone rikki, niin mä säästän pari kuukautta, että pääsen pelaamaan.
Se on pieni vakuutus, jos nyppään virtajohdon irti.
Itse otin johdot pois kun jyrisi ja kotona valot välähti. En ota riskiä että ukkonen hajottaa mun monen tuhannen euron arvoisen videotykin ym.
Jos on lähellä niin kannattaa ottaa töpselit irti. Jos kaukana niin ei.
Voi miten söpöä. Pitäisikö miehelle tehdä sänkyyn turvallinen pesä peitoista vielä. Mies taitaa ylireagoida hieman ja on aktiivinen.
Tänään kanssa katsoin että näääh kaukana menee ukkonen en jaksa repiä. Sitten se tuli lähemmäs jytistelemään ja alkoi satamaan ja tuumin että no saakeli, otetaan töpselit pois. Heti kun olin saanut revittyä niin sade lakkasi ja taas jytisi jossain kaukana. Faaaakkk