Ruuan tilaaminen kotiin vähentynyt?
Asun tässä keskustan tuntumassa ja välillä teen pieniä kävelylenkkejä keskustaan ja kauppaostokset käyn yleensä tuossa keskustassa kävellen. Siinä on noita ruokapaikkoja montakin. Tuntuu että Wolt-kuskien määrä on romahtanut ihan lyhyessä ajassa - sillä en nähnyt kuin yhden vaikka klo oli jotain 17 milloin usein tilataan ja yleensä se on aktiivinen aika kun tuolla keskustassa käy. Tänään äsken sama homma. Foodoran kuskeja en ole nähnyt tässä kaupungissa enää vähään aikaan - ja onko foodoran mainoksetkin muuten vähentyneet?
Itse en tilaa koskaan kotiin, harvakseltaan haen pizzan tai käyn joskus syömässä kaupungilla, mutta aika laiska olen ulkona syöjäksi muutenkaan. Töihinkin vien eväät.
Kommentit (4)
Vierailija kirjoitti:
Wolt-kuskitkin ansaitsisivat päästä kunnon töihin.
Onko Suomessa aidosti tarjolla töitä, ja onko heillä osaamista niille aloille, joilla töitä on? Siis ihan oikeasti.
Saadaanko me luotua sellaisia työpaikkoja, jotka menestyvät pitkällä tähtäimellä, siis uuryrittäjyyttä?
Suomessa jos on joku pavelu mikä on muu kuin Prisma, niin se lopetetaan monesti kannattamattomana
Kun ei ole rahaa ja ainakin Foodoralla niiden mainostamat kampanjatkin on yleensä täyttä kusetusta. Hillitsee hieman halua päästä helpommalla ja tilata edes joskus valmista.
Wolt-kuskitkin ansaitsisivat päästä kunnon töihin.