Mitä miehet ajattelee jos vastaan tulee komea nuori mies?
Kommentit (21)
Ajattelevat että kuinka feminisoida ja transiuttaa se, jonka jälkeen panna sitä.
Ajattelen, että onpas komea kaveri, ollapa itsekin ja jatkan matkaa.
Tulee mieleen oma nuoruus, kun pörräs baareissa ja eukko vaihtui viikonvälein ja kunto kesti useamman päivän juhlimisen.
en mitään, en noteeraa miehiä, huomaan vain naiset.
Hetero miehenä en kiinnitä huomiota muuta kuin että joku tulee vastaan eikä se ole nainen.
Katson lähinnä, että tuo mies varmasti ymmärtää, että ulkonäkö on ainut asia, millä on seksin saannin kannalta mitään merkitystä.
Ajattelen, että siinä nuorimies jolla homma hallussa. Harvoin mikään spede tai spurgu hyvältä näyttää.
Kauteus ei kyllä nouse pintaan. Nuoreen ei sillä tavoin vertaa itseään.
Katselen varpaista tukkaan ja tuhahdan. Varmistan että hän huomaa närkästykseni, sitten kohautan olkalaukkuani ja voimakävelen leuka pystyssä pois.
-mies
Jos tulisi, niin ajattelisin, että wow, ensimmäinen komea. Tähän mennessä ei ole tullut ja näyttää huonompaan suuntaan menevän.
En kiinnitä mitään huomiota muuten kuin että joku tulee vastaan.
No en mitään.
Miehet yleisesti ymmärtävät sen, että kaikki käytännössä painivat eri sarjassa, riippuen iästä, statuksesta, persoonallisuudesta ja miljoonasta muusta asiasta, joista naiset välittävät. Ei synny ulkonäöstä, etenkään nuorempia kohtaan, mitään kateuden tunteita. Ehkä on jopa iloinen nuoren miehen puolesta, kun on ulkonäöllä siunattu.
Kateutta voisi herättää vain, jos oma puoliso kuolisi tuon nuoren miehen perään. Mutta yleisellä tasolla tällainen tunne on kaikille tuntemilleni miehille vieras, naisellisia homoja ehkä lukuunottamatta.
Ellei mies ole aivan poikkeuksellisen komea millaisia tulee hyvin, hyvin harvoin vastaan, en erityisemmin noteeraa. En ole muutenkaan kateellinen ihminen ja etenkin ulkonäön suhteen minua on vaikea saada tuntemaan kateutta, koska olen itsekin komea mies.
Vierailija kirjoitti:
Jos tulisi, niin ajattelisin, että wow, ensimmäinen komea. Tähän mennessä ei ole tullut ja näyttää huonompaan suuntaan menevän.
Se on mun kohdalla naisten suhteen siten että aika harvoin niitä mun makuun olevia haluja herättävän näköisiä naisia tulee vastaan missään tuolla kun liikkuu.
Kaksi naista on erityisesti jääny mieleen. Yksi oli Värisilmän myyjä ja toinen oli nainen kaupassa.
Julkisuudesta en pysty nimeämään yhtään nyt äkkiseltään vaikka monet kauniita ovatkin. Mutta joo täysin makuasioitahan nämä ovat.
Vierailija kirjoitti:
Että, siinäpä onnenpekka!
T. Antonio ja Jere
Kateelliseksi en tule kenellekään mistään enkä noteeraa muutenkaan juurikaan muita ihmisiä kuin sen verran ettei tule yhteen törmäystä kun tuolla kävelee.
Tsekkaan etumuksen ja kasvot.
bi-mies