Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaipaan teini-ikää. Kerron miksi

Vierailija
06.01.2025 |

Koska olisi niin ihanaa voida tehdä kaikkea ja kuitata se teini-iällä. Voisi kauppakeskushengailla, juoruilla (niin että se olisi normaalia, koska aikuisten juoruilu on hieman... Ei normaalia.) Siistiin meininkiin riittäisi muutama alkoholijuoma ja esim. risteily kavereiden kanssa. Aikuisena alkoholissa ei ole mitään erityistä eikä oikein missään muussakaan, koska kaikkeen on automaattisesti mahdollisuus, jos on tarpeeksi rahaa. Muistelen kaiholla etenkin kauppakeskushengailuja :( niissä oli sitä jotain.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
06.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Stupid. Tuskin teini-ikäsi oli kovin hääppöistä. Silloin odotit täysi-ikäistymistä, aikuistumista, rahaa jne. Ei ikinä hyvä.

Vierailija
2/5 |
06.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Elämäsi kuulostaa todella ankealta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
06.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en kaipaa. Hyvä kun siitä pääsi eroon.

Vierailija
4/5 |
06.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En minä oikeasti haluaisi olla kenenkään kontrollin alla. Haluaisin vain voida tehdä niitä teinijuttuja olematta outo.

Vierailija
5/5 |
06.01.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä kaipaan tiettyjä juttuja myös omista teiniajoistani. Kaveriporukan tiiviys ja hengailu, fanittaminen, koulussakin oli jostain syystä ihan kivaa välillä. Oli noina vuosina paljon huonoakin, mutta ehkä aika kultaa muistot :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä seitsemän