Kaikki eläkeläiset eivät ole vanhoja
Täällä haukutaan jatkuvasti eläkeläisiä ja että heidän hoito ja lääkkeet etc.etc maksavat paljon ja että eläkeläiset ovat jotenkin rasite yhteiskunnalle. Meitä on pieni eläkeläisten piiri jotka olemme iältämme 34- 58 vuotiaita, ei juurikaan lääkkeitä ,kokoonnumme säännöllisesti parantamaan maailmaa ja vietämme melko normaalia elämää. Jokaisella toki se oma rajoite jonka vuoksi ei kykene töitä tekemään. Kukaan meistä ei saa mitään tukia kelalta tai muualtakaan, vain se pieni eläke.
Ärsyttää vain se että eläkeläiset niputetaan aina vanhoiksi kasikymmpisiksi vuodeosastolla makaaviksi zombeiksi.
Kommentit (6)
Hei, nimeni on Gonzàlez Ruiz. Sähköposti: gonzalezruiz443@gmail.com
Jaan tämän tiedon, koska haluan tarjota omaisuuteni jollekin, joka uskoo JUMALAAN. Minulla on ilmeisesti terminaalinen aivokasvain, lääkäri sanoi juuri, että päiväni ovat luetut, koska vointini pahenee. Ajattelen myydä kaikki kiinteistöni, koska tililläni on 450 000 euroa, enkä halua jättää niitä pankkiin. Etsin jotakuta, joka periisi tämän... Oletko todella kiinnostunut?
Siksi haluaisin tietää, oletko kiinnostunut vastaanottamaan ja hyötymään tästä lahjasta. Tässä on sähköpostini: gonzalezruiz443@gmail.com
Ota yhteyttä, jos olet hyväsydäminen henkilö, joka osaa käyttää tämän määrän hyvin
Vierailija kirjoitti:
Niin ja se eläke tulee yleensä työeläkeyhtiöistä. Ei verorshoista.
Ja vaikka kaikki eläkkeet lopetettaisiin heti, niin senttiäkään ei eläkemaksut pienenisi.
Kannattaisi valittajien hieman tutustua eri eläkkeisiin ja eläketahastoihin. Pelkkä mutu ja kiivas nykyeläkeläisten haukkuminen osoittaa vain hölmöyttä.
Niin eikä niitä eläkkeitä mikään yrityskään tai työntekijäkään lopulta maksa vaan sen tuotteen tai palvelun ostaja/ kuluttaja. Kovin monen on vaikea hahmottaa kokonaisuuksia.
Otetaan kaikki heti yhteyttä Kontsaalesiin!
On kyllä huomattu tälläkin palstalla mielenterveyssyistä työkyvyttömyyseläkkeellä olevien läsnäolo. Valitettavasti.
Juu, nämä nuoremmat eläkeläiset ovat bensavarkaus- ja näpistelytilastojen kärjessä.
Niin ja se eläke tulee yleensä työeläkeyhtiöistä. Ei verorshoista.
Ja vaikka kaikki eläkkeet lopetettaisiin heti, niin senttiäkään ei eläkemaksut pienenisi.
Kannattaisi valittajien hieman tutustua eri eläkkeisiin ja eläketahastoihin. Pelkkä mutu ja kiivas nykyeläkeläisten haukkuminen osoittaa vain hölmöyttä.