Miksi naiset haluavat homokaverin?
Olen miettinyt tätä aina, että miksi monet naiset haluavat homokaverin? Siskollani ja monella muullakin tuntemallani naisella on "harmiton homokaveri" poikaystävänä. Siis sanan varsinaisessa ystävyysmerkityksessä. Eräskin oli viikon lomamatkalla homokaverinsa Euroopassa.
Miksi?
Kommentit (16)
Koska heteromiehet eivät halua olla naisten kavereita
Jokaisessa homossa on sen verran heteroa, että sormet toimivat.
Hyvä suoja heteroiden iskuyrityksille.
Naiset joilla on homo kaverina varmaankin haluaa miehen kaverikseen. Heteromiehet kovaan äänen huutelee miten naisia ei haluta kaveriksi ja jos on kaverinainen, niin taka-ajatuksena on päästä panemaan
Naapurin poika oli jo lapsena minusta selvästi outo, mutta, kiva, hyvä ystäväni.
Alkaen 7v ollaan tunnettu. Samalla luokalla koulussakin. Nyt 57 v molemmat.
Hän on ollut aina oma itsensä. Selvä tapaus.
Minä täysnormihetero.
Tunnemme toistemme ikivanhat vanhemmat, sisarukset, puolisot.
Vierailija kirjoitti:
Koska heteromiehet eivät halua olla naisten kavereita
Tämä. Nai-seksi on henkilö nimetty käyttötarkoituksen mukaan. Harvalla sinkkunaisella on miespuolisia kavereita, koska ei pelkkä naisen seura ole minkään arvoista.
Ruotsalaistutkimusken mukaan homomiehillä on naisen aivot, eli tuon takia varmaan tulevat hyvin toimeen keskenään.
Heteromiehen kanssa ystävyyys ei vaan toimi. Pienetkin ystävällisyyden eleet tulkitaan panoehdotteluna. Vaikka kuinka olisi tehty selväksi, että ollaan vaan ystäviä, niin heteromies haaaveilee aina seksistä.
Minäkin teeskentelen nykyään usein homoa jos aion iskeä jonkun hyvännäköisen naisen.
Vierailija kirjoitti:
Minäkin teeskentelen nykyään usein homoa jos aion iskeä jonkun hyvännäköisen naisen.
Miksi hyvännäköisen? Miksei kelpaa muu kuin laatikkoleuka täydellisellä hiusrajalla?
Vierailija kirjoitti:
Ruotsalaistutkimusken mukaan homomiehillä on naisen aivot, eli tuon takia varmaan tulevat hyvin toimeen keskenään.
Minulla on naisena miesten aivot. Siksi hankalaa ystävystyä kenenkään kanssa.
Homoemo tai faghag-ilmiö on yhtä vanha kuin homous itse.
Tietynlaiset naiset hakeutuvat kanahomojen seuraan, koska on kiva kikattaa yhdessä ja keskustella sisustuksesta tai muodista.
Jotkut naiset ehkä taka-ajatuksena miettivät, että voisiko tuon käännyttää mutta eivät varmaan kaikki.
Veikkaan, että on rennompaa jutella vaikkapa meikkaamisesta tai juoruista vaarattoman miehen kanssa, kuin naisen, joka on potentiaalinen kilpakumppani.
Kanahomot eli ns. limp-wristit myös tykkäävät homoemoista, koska jälkimmäiset yleensä ovat kauniita näyttäviä naisia. Näihin voi samaistua.
Tom of Finland -tyyppiset aidosti ja oikeasti halveksivat naisia.
Esitin kerran homoa, koska se oli ainoa keino päästä todella kauniin naisen lähelle. Lopulta nainen ihastui/rakastui minuun ja rakasteltiin humalassa. Tämän jälkeen kerroin etten voi enää olla hänen kaveri, koska rakastelu oli liikaa ja olen homo. Oikeasti seksi ei ollut hyvää ja hänen rintansakin oli rumat.
Naiset eivät rajaa stereotyyppisempiäkään homomiehiä pois mahdollisina kavereina. Kavereiden kanssa usein matkustellaan, mitä ihmeellistä siinä on?