Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oletko merellinen vai järvellinen?

Vierailija
30.05.2024 |

Itse olen himpun verran enemmän merestä pitävä.  Meren äärellä ilma tuoksuu ihanalle.  Järvivesi on tietysti pehmeää, eikä suolaista, mutta järven pitää olla iso ja veden kristallisen kirkasta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse tykkään metsäisen järven hiljaisuudesta illalla. Sitä, kun kalat syö myöhään ja kuikka laulaa. Ihana uida illalla. 

Vierailija
2/3 |
30.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole kranttu vaan mulle käy vesistö kuin vesistö ja kummassakin on puolensa. Harmillisen vähän vain pääsee viettämään aikaansa veden äärellä.

Olisi ihan unelmaa kun olisi oma talo jossain rannalla tai edes mökki tai edes nyt sellainen vene jossa voi myös yöpyä..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.05.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Järvellinen (täällä on hyttysiä, ei voi mennä rantaan nyt). Mutta haaveilen usein Atlantin aalloista tai Välimeren, tai muut. Silti turvallisella tavalla ja etäisyydellä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kaksi yksi