Onko elämässä mielestänne tilanteita / asioita, joissa "failure is not an option"?
Ja jos epäonnistuu sellaisessa asiassa, mitä ei voi yrittää uudestaan, mitä silloin täytyy tehdä? Tappaa itsensä? Opetatteko näin myös lapsillennekin?
Kommentit (9)
Joka päivä liikenteessä. Pakko ajaa hyvin ettei tule kolaria.
Lakkoilussa orpon hallitusta vastaan. Failure is not an option, ja porvari taipuu.
Jos harrastaa seksiä yhden illan hoidon kanssa, kumin pettäminen olisi paha juttu. Failure is not an option
Vierailija kirjoitti:
Lakkoilussa orpon hallitusta vastaan. Failure is not an option, ja porvari taipuu.
Lässyn lässyn lää.
Vierailija kirjoitti:
Jos harrastaa seksiä yhden illan hoidon kanssa, kumin pettäminen olisi paha juttu. Failure is not an option
Ei kai isäsi voi tulla raskaaksi?
Kirurgeillahan tuo tilanne on edessä aika usein ja sen kanssa on vaan opittava elämään.
Kerran olin viemässä äitiäni junalle autolla. Kyydissä oli myös parivuotias lapseni. Kun olin liittymässä isolle tielle, piti päästä kahden rekan väliin. Siinä oli kyllä reilusti tilaa, mutta tiellä oli paljon lumisohjoa, eikä auto meinannut liikkua sivusuunnassa. Painoin lisää kaasua. Auto ei vieläkään lähtenyt liikkumaan sohjovallin yli. Painoin vielä lisää kaasua. Ja vielä lisää - sitten auto nytkähti siististi rekkojen väliin. Onneksi, sillä kiihdytyskaista ei olisi enää riittänyt lukkojarrutukseen, ainakaan kun sohjo olisi saattanut saada auton heittelehtimään takana tulevan rekan eteen.
Irreversible-leffasta (fiktiota toki) tulee mieleen, että jos aikoo kostaa perseraiskauksen hakkaamalla vaahtosammuttimella tyypin pään tohjoksi, niin kannattaa varmistua että on oikea tyyppi.
Epäonnistuminen ei ole vaihtoehto jos aion säilyä hengissä kun hyppään 20 metriä syvän kuilun yli.