Eikö perus Fazerin Sininen enää kanna kaupallisesti kun koko ajan tulee uusia maustettuaja versioita, viimeisimpänä Pretzel!
Kommentit (11)
Täh? Kuinka niin ei kannattaisi? Tuohan on ihan normaalia tuotekehitystä. Selitätkö ap logiikkaasi?
Täällä ei vielä näy sitä merkkiä. Tampereella.
Halvempi tuottaa "makuja" ja saa paremmat katteet, kun niissä käytetään vähemmän suklaata ja enemmän muuta, esim. vehnähöttöä.
Vierailija kirjoitti:
Täällä ei vielä näy sitä merkkiä. Tampereella.
Oletko katsonut Fazerin kahvilasta, jos siellä on sellainen?
Suklaa on myrkkyä. Älä syö suklaata.
Ostin tuota uutta pretzel-makua kun oli viimein tullut lähikauppaan, ja olin kyllä melko pettynyt. Maistui ainakin omasta mielestä tosi paljon jollekin aiemmalle fazerin levylle, ehkä suffelille. Ei ollut pahaa, mutta jotenkin mitäänsanomatonta enkä usko ostavani uudestaan. Ehkä ne pretzelin palat olisi saanut olla isompia, tai vaikka kokonaisia pretzeleitä upotettuna levyyn.
On olemassa ihmisiä, jotka ei tuota tylsää perussuklaata osta, vaan pelkkiä maustettuja levyjä ja niistäkin lähinnä uutuuksia.
Olisi sitten jotain rehellisiä ja tunnistettavia makuja. Ärsyttää kun jäätelöissäkin törmää sellaisiin kuin mansikkapulla, korvapuusti tai mustikkapiirakka. Ymmärtäisin jos jäätelöstä löytyisi niiden palasia mutta kun on vain jotain aromia, sitäpaitsi kuka haluaa jäätelön maistuvan pullalta?
Prezel? Ehkä fazer tekee karjalanpiirakka- suklaan seuraavaksi?
Vierailija kirjoitti:
Go woke, go broke !
Onhan tämä vähän sellaista wokettamista...
Onhan tuo aivan sairasta...