Poistatteko kuolleiden tilit?
Itseltäni on läheinen kuollut aiemmin tänän vuonna ja olen tullut tulokseen, etten pysty poistamaan sometilejä. Tuntuu, että surutyössä tarvitsee jotenkin sen, että osa hänestä jää vielä tänne... vaikka kyse onkin niin tyhmästä asiasta kuin somesta.
Kommentit (6)
Mullakin on facessa kaverina nainen joka tuli julmasti puolisonsa tappamaksi. En pysty poistamaan häntä kavereista.
Ystäväni lapsi joutui henkirkoksen uhriksi.
Oli melkeinpä mahdoton poistaa tilit :(
Eiköhän ne sometilit poistu viimeistään nyt, kun niistä ollaan tekemässä maksullisia?
En minäkään äitini Facebook tiliä poistanut. Koska en itse ole siellä, se menee niin vaikeaksi, ne alkavat vaatia kaikenmaailman henkilöllisyystodistuksia ja pärstäkuvia, joten annoin vain olla.
Onneksi itse olen ollut vain facebookissa ja sieltäkin lähdin jo 7 vuotta sitten. Varmasti silti minunkin tili vielä olisi helposti herätettävissä. Juuri äskettäin tuli taas sähköpostiin viestiä, että joku on yrittänyt päästä Facebook tililleni. Ihan helvetistä nuo somet. Ei olisi ikinä pitänyt niihin mennä.
Pahoittelut kuolleen ystäväni äidille, joka yritti poistaa tilejä ja täällä joku sekopää vähättelee.
Saatiin poistettua FB ja joku toinen
Ihan kaikkia maailman tilejä ei lähdetty yrittämään, mutta some kyllä
Mulla ei ole yhtään sometiliä, eikä siten harmainta hajuakaan mitä tilejä lähipiirilläni on.