Kuinka monta kesämökkiä kehtaan omistaa?
En ole rikas mutta töissä koko elämän lääkärinä.
Omistan 7 kesämökkiä. Kehtaanko?
Kommentit (7)
Mitä kehtamista siinä on? Saahan sitä omistaa vaikka tuhat, mutta ei siinä mitään järkeä ole, kun niitä pitää hoitaa ja niissä tietysti pitäsi viettää aikaakin. Kyllä varmasti niillä jotka työkseen vuokraa mökkejä on enemmän niitä kuin sulla.
Niin monta kun on varaa ylläpitää. Mitä kehtaamista siinä edes on? Mitäpä kenenkään omaisuus muille kuuluu, ellei sitä kaikille kuuluta.
Mun ystävien vanhemmilla on viisi mökkiä. He eivät muuta ehdi tehdäkään kuin ravata niitä huoltamassa. Eivät edes vuokraa niitä kenellekään, ihan omassa ja lastensa käytössä ovat. Minusta se vaikuttaa heille vähän turhan työläältä, mutta kuulemma kaikki ovat niin rakkaita perintöpaikkoja, ettei niitä voi myydä pois.
Enintään kaksi, ihan enintään jos ihan pakko. Kolme on jo tosi #cringe #akward
Lääkäri keulii vauviksella mökeillään. Pitäiskö välillä tehdä niitä töitä? Olen käsittänyt, että jonoja on.