Viranomaismafia sisäministeriö sekä poliisiorganisaatio pyrkii saamaan suomen Kiinan tasolle
Kannattaa lukea tarkkaan tämä iltalehden toimittajan kolumni, mitä tämä viranomaismafia touhuaa suomessa. Ihmisoikeuksien vastaisten rikosten kannalta suomen rikollisjärjestö poliisi on jo Kiinan ja Pohjois-Korean sekä Venäjän tasolla ellei edellä.
Ei ole sattumaa että tällaiset entiset poliisilehmät päätyy korruption kautta maahan sisäministeriksi, koko poliisiorganisaation toiminta kun on aina maassa pyörinyt pienen piirin korruption kautta. Edelleen ainoana maana koko maailmassa poliisit itse tutkii omia rikoksia, tai jättää tutkimatta yleensä. Sekä lukuisat korruptoidut syyttäjät hoitaa usein niitä poliisin rikoksia, jotka jotenkin sattuu edetä syytteeseen saakka.
Kuten iltalehden toimittaja Sanna Ukkola tässä kertoo, asia on todella vakavalla tasolla jo suomessa, ja kohta on ainoa keino pysäyttää tämän maan viranomaismafia jollain suurella vallankumouksella, tai oikealla sisällissodalla. Muuten tämä jo nyt poliisin rikollisuuden kannalta täydellisesti läpimätä maa päättyy kansalaisten kannalta täysin samaan kohtaloon esim. kiinalaisten kanssa.
Kannattaa oikeasti olla huolissaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/25a8db91-9ef8-41ef-b1be-ffc132b854ef
Kommentit (29)
On myös nyt jo sananvapaus poistettu suomen kansalta, kun tälläkin palstalla poistetaan systemaattisesti suuri osa viranomaismafiaan kohdistuvasta kritiikistä.
Siinä sanoma konserni usein syyllistyy vakaviin rikoksiin, vaikka viranomaiset on näin näitä kanssarikollisia ohjeistanut.
Ruotsissa jalkapallofanit oli kirjoittanu isoon lakanaan terveisiä suomen poliiseille, kun nämä änkesi ruotsin poliisin seuraaksi ”oppimaan” futisväkivallasta matsien aikana. Lakanassa luki että suomen poliisit kuuluu ampua. Olen täysin samaa mieltä.
Mitään muuta yhtä säälittävää rikollista ei oo olemassa kun rikollinen poliisi. Lakia pitäis nopeesti muuttaa että AINA poliisi teloitetaan kun jää kiinni rikoksista. Se pistäisi näitä rikollisia miettimään seuraamuksista ja tekemään valintoja ennen kun tekee rikoksia…
Miksi poliisilaitosta vastaan hyökätään?
No, ei oo muuta maata koko maailmassa jossa koko poliisijohto on istunut oikeudessa rikoksista. Kuitenkin vaan edelleen löydy yhtään ulkopuolista valvojaa koko rikollisjärjestölle!
Vierailija wrote:
Miksi poliisilaitosta vastaan hyökätään?
Oisko siks et siellä tehää sairaita rikoksia vuosista toisiin???
Puolustusvoimat nykyisine typerine käytäntöineen myös hyökkäyksen kohteena.
Hävityn sodan seurauksena tahti on ollut hiljalleen tasaisen tappavaa.
Aika paljon poliisien rikoksia jatkuvasti uutisissa. Huolestuttavaa.
Jo tänä päivänä SUPO tekee suomessa sairaita rikoksia, häiriköimällä ja vainoamalla ihmisiä. Käytännössä tekemällä sairainta rikollisuutta ja ihmisoikeuksien vastaisia rikoksia, mitä ylipäätänsä voi olla olemassa.
Tuskin on kukaan sisäministeriössä ollut tietoinen mitä se sisältää, kun on annettu poliisille oikeuksia hakkeroida ja häiriköidä kenen tahansa laitteita. Jopa ilman että olisit edes rikosta tehnyt. Riittää että asut jossain jossa naapurina on joku jota poliisia kiinnostaa seurata laitteita, niin sunkin yhteydet ja laitteet hakkeroidaan ja käytetään hyväksi kun seurataan kohdehenkilöä naapurissa. Samalla aiheutetaan suurta häirintää laitteiden toimintoihin ja nettiliikenteeseen. Kuulostaako hyvältä?
Täysin läpimätä organisaatio koko poliisi tässä maassa. Puhumattakaan poliitikoista jotka tämän paskalaitoksen toiminnan mahdollistavat. Joukkoteloituksia kuuluisi todella pian laittaa täytäntöönpanoon!
Tehokkaasti on kyllä poliisiorganisaatio ja siellä olevat rikolliset tuhonneet koko Suomen. Kertoo paljon siitä että Ruotsista tulee Granholmin kaltaisia veljeksiä pelkästään kostamaan poliisin rikollisia ampumalla ensimmäistä mahdollista partiota. Ja tietty korruptio esti Granholmien veljesten totuuden kuulemisen medialle ja uutisiin, käymällä kaikki poliisin rikollisuuteen liittyvät taustat suljettujen ovien takana. Tajuaako jo joku viranomaismafian kuvion Suomessa?
Vierailija wrote:
Tehokkaasti on kyllä poliisiorganisaatio ja siellä olevat rikolliset tuhonneet koko Suomen. Kertoo paljon siitä että Ruotsista tulee Granholmin kaltaisia veljeksiä pelkästään kostamaan poliisin rikollisia ampumalla ensimmäistä mahdollista partiota. Ja tietty korruptio esti Granholmien veljesten totuuden kuulemisen medialle ja uutisiin, käymällä kaikki poliisin rikollisuuteen liittyvät taustat suljettujen ovien takana. Tajuaako jo joku viranomaismafian kuvion Suomessa?
Niinpä. Ei tarvitse olla mikään sherlock holmes, että tajuaa miksi lyhyessä ajassa on maahan ilmestynyt lukuisia terrori-ryhmiä, ja ihan kantasuomalaisia henkilöitä. Ei ole mikään salaisuus että poliisit on rikoksillaan nämä saanut aikaiseksi, ja lisää kostonhaluisia ja terrori-iskuihin kykeneviä ihmisiä syntyy nyt maahan kuin sieniä sateella - pelkästää Suomen poliisin ja viranomaismafian sairaasta rikollisuudesta johtuen. Sitä samaa on ympäri koko maailmaa, ja Suomen viranomaiset valitsi saman meille.
Koulutetaanko poliisilehmät samassa paikassa kuin poliisikoirat? Ammut on isoja, mutta niillä ei ole tunnetusti yläleuassa hampaita, joten ei varmaan murtovarkaan kiinniotossa paljon hyötyä. Ayshirelle kasvaa kyllä isot sarvet, ja oletan, ettei poliisilehmää saa nupouttaa tässä viherhypetyksessä, joten sarvista saa kyllä omanlaista asearsenaalia. Onhan Suomessa ratsupoliisikin, niin kyllä tällainen poliisilehmäosastokin on tervetullut, en ole vaan tullut ajatelleeksi. Mietipä ite kavalaa poliisilehmäyksikköä puistossa märehtimässä muka kaikessa rauhassa juuri ennen kun hyökkäävät tekemään ratsiaa...brrrrhhh
Kuka Suomessa tutkii poliisin vainoamisrikoksia, häirintää, kotirauhan rikkomista, ihmisoikeuksien vastaisia rikoksia? Ai niin, poliisit itse jotka näitä rikoksia tekee. Ei etene esitutkintaan koskaan jos joku edes jaksaa vaivautua kokeilemaan.
Pikajuoksija Annimari Korte sai myös äskettäin todeta poliisin rikollisuuden ja välinpitämättömyyden, kun selvää vainoamista ei haluttu poliisissa tutkia.
Ikävää että niin moni rikollinen poliisi tuhoaa täydellisesti sen hyvän työn minkä rehelliset tekee
Hohhoijaa.
Ketjuun kirjoittaneille tiedoksi: laki on laki.
Kuinka hyvin tunnette lakipykälien kiemurat ja ylipäätään sitä, miten ja missä järjestyksessä niitä noudatetaan?
Mikäli tiedätte, niin sitten vaan väärinkäytöksiä vastaan oikeusteitse!
Surullinen tapaus koko poliisiorganisatio. Itketään resurssipulasta, mut aikaa riittää sairaisiin rikoksiin päivistä toisiin…
Moni kakku päältä kaunis.