RKP veke
Nyt vihdoin luoja anna RKPn häippästä hallituksesta, saataisiin kunnon säästöt kun voitais vihdoin säästää pakkoruotsista, siksihän nuo riivinraudat on hallituksessa AINA ettei siitä säästetä.. mutta ehkä vihdoin 🙏
Kommentit (4)
Ei Anna-Maja ole lähdössä mihinkään. Tämä jorina käytiin, että RKP voi nostaa profiiliaan historiallisesti suomen antisyrjintäpuolueena. Se on hieman ironista sikäli, että Suomen historiassa RKP asema on aina ollut se, että suomalaiset ovat alamaisia juntteja ja ruotsinkieliset aatelistoa ja etuoikeutettuja kulttuurin vartijoita.
RKP on aivan samassa linjassa kokoomuksen kanssa, jossa ajetaan vähemmistön/ eliitin (hyvätuloiset) etuja junttikansaa vastaan.
Vierailija kirjoitti:
RKP on aivan samassa linjassa kokoomuksen kanssa, jossa ajetaan vähemmistön/ eliitin (hyvätuloiset) etuja junttikansaa vastaan.
Kokoomuksen JA persujen JA kd:n.
Väittävät että eivät hyväksy minkäänlaista rasìsmía ja syrjintää, silti en ole kuullut että olisivat irtisanoutuneet oppi-isästään rasìstí-Freudenthalista tai torjuneet suomenkielisten syrjintää Ahvenanmaalla.
Eikö haittaa, että hallitusta ei enää ole tuon jäljeen?