Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kiinteiden maistelua ja yökkäilyä...

Vierailija
18.12.2006 |

eli vauva alkaa olla siinä iässä että olemme aloittaneet kiinteiden maistelut.

Olemme kyllä ihan alussa tässä hommassa mutta poika ei kyllä tykkäää yhtään. Mielettömäi irvistyksiä, no ne kai kuuluvat asiaan kun totuttelee uusiin makuihin, mutta poika myös yökkäilee niin että välillä ruoka tulee ylös. Olen koettanut sosetta sekä löysempänä että paksumpana, ei apua. Vinkkejä? Tai kai tämäkin on vain niitä asioita jotka vauva oppii aikanaan..

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

On varsin vetelää. Sitten vielälaimennat sitä vedellä/maidolla niin on kuten aavistuksen paksua velliä. Eli menee väkisin kurkusta alas. Ja kertaruokailulle annoskooksi vain 2-3 lisikallista niin ei tule " kammoa" .



Ja sitten muita hyvä ovat Piltin/Bonan peruna/kukkakaali, pruna/porkkana, peruna/parsa. Muistat vaan niitäkin löystyttää nesteellä.



Kyllä se siitä.

Vierailija
2/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä sama homma just koettu, poika yökkäili kahden viikon ajan, sitkeästi vaan maistattelin sille niitä soseita ni yhtäkkiä alko aukoa suuta.:) Kyllä lämmitti sydäntä.:D Kärsivällisyyttä.

En ohennellut soseita millään, peruna-porkkana-sosetta syötin ja lisäks noita hedelmäsoseita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jatkamme kärsivällisesti siis harjoituksia :)

Vierailija
4/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kuin perusporkkana ja -peruna. Voi sitä aloittaa jollakin hedelmäsoseellakin, esim. päärynä tai omena, näin ainakin meille neuvottiin, kun mahaportinahtaumalapsen kanssa alettiin harjoitella kiinteitä ja tulivat poikkeuksetta takaisin.

Vierailija
5/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mekin annettiin yökkäilyjen jälkeen makeita soseita. Siitä oppi kyllä aika nopeasti että kiinteät ruoatkin (perunat, maisit, lihat) ovat ok!

Vierailija
6/6 |
18.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kaapista löytyy myös omena-porkkanasosetta, koetetaanpa sitä vuorostaan, jos uppoaisi paremmin..!

ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi neljä