Mitä herkkuja syötte kruunajaispäivän kunniaksi?
Jos et juhlista päivää mitenkään, niin ei tarvitse tulla vastaamaan.
Meille hankittiin Finlandia-marmeladia, jota Fazer lähetti Charlesille lahjaksi. Lisäksi kahvin kanssa on Mars-suklaata, joka on briteissä suosittua.
Kommentit (23)
Aloin juuri miettiä, mitä voisi ostaa kaupasta kruunajaisten katseluun...
Viikonlopun kunniaksi nautiskelen smoothiesta, joka koostuu maidosta, alelaarista löydetystä luumumarmeladista, kanelista ja vaniljasta. Nam.
Ihan normaalisti syön, kun ei nuo vieraan valtion vanhentuneet rituaalit minun elämään vaikuta.
Kitkatit tietysti sopisi siihen mutta en pidä kitkateista. Yksi Twix löytyy kaapin pohjalta.
Sipsiä, pizzaa, munkkeja, suklaata, jätskiä, irtokarkkeja, juustosnacksejä, suolakeksejä, juustoja, kokista, lakuja ja täytekakkua. Ihanaa, kun saa vähän herkutella, omnomnom. Ensi viikolla ti, to ja la euroviisut ja su äitienpäivä ja sama kattaus. Ihanaa!
En ole juntti, en katso mitään yksilönpalvontapaskaa. Muinaisjäänteen monarkialeikki 😂 en käsitä miksi aikuiset ihmiset seuraavat, ihan kuin jotain lasten mielikuvitusleikkiä.
Vierailija kirjoitti:
En ole juntti, en katso mitään yksilönpalvontapaskaa. Muinaisjäänteen monarkialeikki 😂 en käsitä miksi aikuiset ihmiset seuraavat, ihan kuin jotain lasten mielikuvitusleikkiä.
Historiallisiahan tällaiset päivät on, oli monarkiasta mitä mieltä tahansa.
Jotain punalaputettua pakastimesta.
Venlafaxiinia! 150 mg Venlafaxiinia!!
Fish & chips (kalapuikkoja ja ranuja).
Vierailija kirjoitti:
Jotain punalaputettua pakastimesta.
Raikasta kuin Suomen suvituulonen...
Tarjoan virtuaalisesti av:n palstalaisille Skotlantilaista Haggis-perinneruokaa, joka on tehty lampaan sisäelimistä ja paistetaan kypsäksi lampaan mahalaukussa. Herkkuja kaikille!
Ei mulla ole mitään kruunajaisia ja kuninkaallisten pelleilyistä en välitä. Ei mun juttu.
Vaniljajäätelöä ja omenapiirakkaa kahvin kanssa.
Keto-mustikkapiirakkaa. Ei ollut kovin hyvää 😃
Taidanpa käydä ostamassa Lontoon rakeita ja Englantilaisia lakritsakonvehteja.