Meloi Amazonalla miehensä kuolleen ruumiin kanssa
He menivät Amazonille kalastamaan ja ottamaan unohtumattomia kuvia. Mutta seikkailu muuttui pian painajaiseksi sen jälkeen, kun hänen miehensä José Nilton de Souza Bernardo kuoli sydänkohtaukseen heti ensimmäisenä yönä.
64-vuotias vaimo Maria das Gracas Mota Bernardo hakkasi ruukkuja ja metallikattiloita toivoen, että joku kuulisi hänet, mutta ainoa tulos oli, että alligaattorit ja lentävät raadonsyöjät alkoivat kohdistaa kanoottia ja hänen miehensä ruumista.
Nainen meloi seitsemän päivää jonka aikana hän suojeli miehensä ruumista ja söi vain raakaa kalaa, jauhoja, joi vettä ja limemehua.
Yhteensä 16 mailia oli matkattu, kun laivasto lopulta löysi hänet. Globon mukaan häntä hoidetaan nyt sekä lääketieteellisten että psykologisten haittojen vuoksi. Aviomiehen ruumis on luovutettu Manausin ruumishuoneelle ja hautajaiset on kuulemma suunniteltu.
https://www.msn.com/sv-se/nyheter/other/paddlade-i-amazonas-med-makens-…
Kommentit (2)
Vierailija kirjoitti:
Surullista.
Urhea nainen.
Ei ollut vaihtoehtoa .Kamala tilanne. Tietämätön jos selviää elävänä itsekään.
Surullista.
Urhea nainen.