Voimakkaat tunteet sähköautoissa?
Miksiköhän nuo täyssähkärit herättävät niin voimakkaita tunnereaktioita?
Ostajat varmaan huomaavat maksaessaan että ne on kalliitta ja tietävät senkin että Hanko-Nuorgam pakkasella ei ole auton ominta aluetta. Toki jos pakka on kunnossa ja töpseli pihassa niin ovathan ne mukavia ajella. Itse ajattelin odotella että hinnat vähän laskevat, mutta niin kivoja ovat ajella että varmaan sitten aikanaan.
Kommentit (4)
Eipä niissä sinänsä itsessään mikään herätä tunteita. Se markkinointi vihreydellä ja massiiviset luontotuhot valmistuksessa jotka ohitetaan olankohautuksella ainoastaan vahvistaa ymmärrystä kuinka yksinkertaisia ihmiset ovat.
Ehkä nyt uusien akkuteknologioiden myötä niistä saadaan jokseenkin järkeviä kun eivät syttyessään pala viikkoa putkeen ja kaivoksiakaan ei tarvitse joka pitäjän viereen. Rangekin nykyisiin verrattuna tuplaantuu ja pakkasen vaikutus pienenee. Noh, nämä toki testataan ensin tosielämässä ja sitten vasta vedetään johtopäätökset.
Nörtille tämä on tuttua jo 80-luvulta. Silloin riideltiin Commodore 64 vai Sinclair. Meillä oli silloin vähän no-life-tyyppinen tilanne eikä paljoa muuta sisältöä elämässä. Veikkaisin samaa syytä tässäkin.
Vierailija kirjoitti:
Nörtille tämä on tuttua jo 80-luvulta. Silloin riideltiin Commodore 64 vai Sinclair. Meillä oli silloin vähän no-life-tyyppinen tilanne eikä paljoa muuta sisältöä elämässä. Veikkaisin samaa syytä tässäkin.
Minulla nörtillä oli tuolloin pc. Commodoret ja muut olivat kaikkea muuta kuin nörttien laitteita, lähinnä leluja kuten pleikkarin tänään.
Olisi nyt edes järkevän hintaisia, niin voisi harkita ostamista. Käytetty 10.000, ei paha hinta mutta akku heikossa hapessa. Uutena 40.000 euroa, liian kova hinta ruhon siirtovälineestä.