Miksi S-ryhmän ravintoloiden ruoka on järjestään heikkoa laadultaan? Tuntuu, että ei ole mitään kunnianhimoa
Tätäkö se tekee, kun ollaan vain töissä siellä eikä itse yrittäjinä?
Kommentit (9)
AP on oikeassa kamalaa moskaa ja asettelu, kuin ...
Olen kahdesti saanut S-ryhmän ravintoloissa hyvää ruokaa, eri ravintolat siis kyseessä. Harmillisesti vaan seuraavalla kerralla ruoka ei sitten enää ole ollutkaan niin hyvää, joten kolmatta kertaa en sitten enää mene.
10. Kerros (entinen Loiste) Helsingissä on S-ryhmän ravintola enkä ole koskaan saanut siellä muuta kuin hyvää ruokaa, en Loisteen aikana enkä uudistuksen jälkeen. Kymmeniä kertoja siellä syönyt. Ei siis voi yleistää.
Nämä "ravintolat" ovat tarkoitettu ihmisille joilla ei ole paljoa ymmärrystä hyvästä ruuasta. Ainekset ovat pakasteita ja makua yritetään saada aikaan heikkotasoisilla kastikkeilla. Kun olet syönyt yhdessä ja menet toiseen peräkkäisenä päivänä niin ruoka maistuu samalta vaikka ottaisit eri annoksen.
Jätä kokonaan väliin jos piittaat laadusta.
Vierailija kirjoitti:
10. Kerros (entinen Loiste) Helsingissä on S-ryhmän ravintola enkä ole koskaan saanut siellä muuta kuin hyvää ruokaa, en Loisteen aikana enkä uudistuksen jälkeen. Kymmeniä kertoja siellä syönyt. Ei siis voi yleistää.
Jos ei käytä ketjujen raaka-aineita niin voi olla parempi. Itse en ole syönyt siellä ainakaan 15 vuoteen joten en osaa sanoa.
"Raastepöydästä voipi aloitella" hyi helv....
Mutta unohdat, että sieltä saa bonukset!
Mielikuvitus ja kunnianhimo puuttuu. Ja se asenne tulee ylimmästä johdosta. Ruokien ei tarvitse olla "kauniita" piperryksiä, vaan hyvä ruoka on hyvä ruoka eikä se tarvitse silmänlumerekvisiittaa, ainakaan ihan tavallisena arkiruokana. Raastepöydät pitäisi lailla kieltää.
Puolivalmiita eineksiä?