Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hävettää, kun mies eronnut riitaisasti

Vierailija
07.04.2022 |

Onkohan suhde tuomittu tuhoon. Mieheni ex pillastui olemassaolostani (tapasimme eron jälkeen) ja satuttaakseen takaisin on käyttänyt kaikki keinot valheita ja lapsen vieraannutusta myöden. Minua hävettää miehen puolesta, koska ajattelen, että sivistyneet ja fiksut ihmiset hoitavat eron niin, ettei väliin jää ainakaan lapsia. En nyt muutamankin vuoden jälkeen pääse tästä häpeästä yli, vaikka olen vierestä seurannut ja nähnyt, että mies on yrittänyt sovitella. Tosi outo avautuminen, mutta onko jollekin muulle koskaan jäänyt toisen puolesta häiritseviä häpeän tunteita?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos sun miehes exä on joku sekopäähullunainen, niin minkä ihmeen takia annat sen mihinkään vaikuttaa? Eiköhän miehelläskin ollu ihan hyvä syy erota. Jätä nyt tollaset vatvomiset ja keskity teiän tulevaisuuteen

Vierailija
2/3 |
07.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tajunnut, että miten häpeä tuohon liittyy? Hävettääkö siis että jotkut tutut saa tietää miehesi tilanteesta? Häpeätkö miestäsi? Vai tarkoititko että sinua harmittaa miehen puolesta?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.04.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä epäilenpä miehen hyvyyttä, kun on ollut sellaisen ihmisen kanssa vai pelkäänkö muiden epäilevän sitä. En kehtaisi kertoa kellekään, että joutuu lapsenkin kanssa usein vatvomaan tästä syystä epäselvyyksiä. Ongelma on jossain minulla tunnetasolla. AP