Emmerdale - Valerien HIV?
Siis mitä ihmettä? Tosiaanko tuolla Emmerdalen Valilla nyt sitten on HIV-tartunta? Mielenkiintoinen juonikuvio.
Tietääkö joku tulevia juonenkäänteitä? Elääkö pitkään ennen sairauden kehittymistä Aidsiksi, miten sairaus vaikuttaa Valin elämään jne?
Kommentit (4)
Jossakin oli, että Val on poistumassa sarjasta. Eli lähtölaskenta Valia näyttelevällä henkilöllä alkanut kohti uusia haasteita. Muuten en tiedä mitä tulee tapahtumaan. Mutta joo, hiv/aids on kiinnostava ja kätevä tapa kirjoittaa joku ulos sarjasta, tuskin tulee kuolemaan siihen. Jollakin muulla tapaa poistunee. Antaa paljon vaihtoehtoja.
Se oli sitä aikaa kun Britanniassa herättiin siihen että Hiv-virukseen sairastuu myös vanhempia ihmisiä, siksi otettiin tuohonkin mukaan. Spoiler: Val kuolee isossa onnettomuudessa..
Yllättävän terävä yhteiskunnallinen juonikäänne minustakin, että keski-ikäisellä rouvalla voi olla hiv.
Mutta juonipaljastuksia en tiedä. Katsotaan jännityksellä.