Veljeni esitteli uuden naisensa
Repesin. Sen sukunimi oli KARVANEN. Voiko naisella olla tommonen nimi? AINA KARVANEN...
Kommentit (12)
Miksikäs ei olisi? Mikä tuossa nimessä nyt niin ihmeellistä on? Aika miehinen nimi vähän kuten Partanenkin tai Veripää.[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 08:50"]
Ei ole kenenkään nimi Karvanen.
[/quote]
Oli se veljen Karvanen ja sit se repes. Vaan eipä mulle nyt oikein tää ap:n juttu auennut
-Niksu
Joo, yläkoulussakin jotkut nauroi tytölle jonka sukunimi on Karvanen. Olet siis jämähtänyt korkeintaan teinin tasolle, onnea.
Käräjillä oli avioero-oikeudenkäynti Karvanen vastaan Karvanen, ja pyydettiin Jortikka sisään (todistajana).
[quote author="Vierailija" time="02.08.2015 klo 11:48"]
Käräjillä oli avioero-oikeudenkäynti Karvanen vastaan Karvanen, ja pyydettiin Jortikka sisään (todistajana).
[/quote]
Oliko Jorma Jortikka?
Niin? Mikä oli aloituksen pointti? Oletin kuvausta uudesta naisystävästä. Ja siis repesit itse. Oliko jotain väkivaltaa mukana?
Toivottavasti veljes sukunimi ei oo Suikkari. Tai Ala-Rakkola. Morsio ottais sit vaiks kaksoisnimen.
Miksikäs ei olisi? Mikä tuossa nimessä nyt niin ihmeellistä on? Aika miehinen nimi vähän kuten Partanenkin tai Veripää.