Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miks 8v tyttö sotkee huoneensa päivässä?

Vierailija
14.07.2015 |

Eilen siivottiin se. Nyt kurkkasin ovesta sisään ja siellä on kaikki pitkin lattioita! Ei oikeesti ole tyhjää tilaa lattiassa että siellä vois astua potkimatta tavaroita pois. Mulla on myös kolme poikaa ja niiden huoneet ei oo koskaan tollasia.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyttö leikkii luovasti rönsyillen leikistä toiseen ja pojat pelaa esim. konsolipelejä?!

Vierailija
2/5 |
14.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä tässä on ongelma? Anna lapsen sotkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, meillä molemmat pojat tekee noin. Mitä sun pojat tekee, jos eivät sotke? Pelaa tabletilla vai potkii palloa ulkona?

Vierailija
4/5 |
14.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin samanlainen sottapytty lapsena. Lopulta vanhemmiltani meni hermot ja jouduin siivoamaan huoneeni päivittäin ennen nukkumaanmenoa. Mua tultiin jo hyvissä ajoin patistelemaan siivoamaan tavarat omille paikoillensa yms. Toki jos olin rakentanut isot barbi-leikit niin sain jättää ne, siirrettiin vain ne syrjään. Kyllä harmitti kun siisti siskoni sai leikkiä niin paljon pidempään. Äkkiä sitä oppi laittamaan lelut omille paikoilleen jo heti leikin loputtua! Nyt olen 23-vuotias ja asunnossani on aina siistiä! Ei jäänyt traumoja, olen kiitollinen, että minut opetettiin siivoamaan omat jälkeni.

Vierailija
5/5 |
15.07.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi lapsen huoneen pitäisi olla siisti? Jos vieraita tulee, on kohteliasta siivota, eikä sotkuja levitetä tai ainakaan jätetä kodin muihin tiloihin, mutta kai lapsen "oma tila" saa olla millainen läävä tahansa. Ja voi olla, että siivoaminenkin alkaa maittaa, kun kaatopaikalla ei mahdu enää leikkimään.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kolme