Onko VAARALLISTA, jos ei ehdi sairastaa Omikronia ja jää ilman superimmuniteettia ja myöhemmin tulee uusi variantti?
Kommentit (13)
Ei voi kun nauraa näille psykooseille. Tosin taidat olla trolli.
Ei se ole vielä meillä hyytymässä mihinkään. Hyvin ehdit sen vielä saamaan.
Omicron pitää sairastaa kuitenkin ennen, kuin rokotteen suoja vaikeaa sairautta vastaan tippuu liikaa.
Ota 7 uutta rokotetta ja sairasta 2 tulevaa varianttia niin saat hyperimmuniteetin.
Mikä superimmuniteetti? Koronaan ei tule mitään superimmuniteettia! Siihen voi sairastua aina uudelleen ja uudelleen. Kuten prinsessa Victoria, Daniel, Martti Ahtisaari jne. Jotkut mediat ja "asiantuntijat" jakavat disinformaatiota, saisivat joutua vastuuseen. Älkää uskoko.
Vierailija kirjoitti:
Mikä superimmuniteetti? Koronaan ei tule mitään superimmuniteettia! Siihen voi sairastua aina uudelleen ja uudelleen. Kuten prinsessa Victoria, Daniel, Martti Ahtisaari jne. Jotkut mediat ja "asiantuntijat" jakavat disinformaatiota, saisivat joutua vastuuseen. Älkää uskoko.
https://www.hs.fi/hyvinvointi/art-2000008507209.html
Tuossapa se superimmuniteetti komeilee lehden jutussa!
Kaupoissa ei ole enää paljoa maskin käyttäjiä ja muutenkin alkaa olla enemmän asiakkaita kuin pari viikkoa sitten. Kyllä sen omikronin pystyy vielä saamaan halutessaan.
Vierailija kirjoitti:
Ap, ihan oikeasti uskotko, että kaikki on t0tt¤, mitä v¤lt¤m€d1¤ meille kertoo?
Tuolla vaan myydään ne injektiot kansalle 🤦♀️
Puppua.
Parempi ja turvallisempi käyttää riittävästi d-, c-vitamiineja ja sinkkiä.
Eihän se ole pelkästään median vika, vaan siellä on terveydenhuollon asiantuntijoita ollut antamassa näitä huuhaa-lausuntoja, jokainen ymmärtää ettei sellaista mainostettua superimmuniteettia ole voitu todentaa millään tavoin, kestoa tai ylipäätään tehoa, että täytyy olla vaan jokin olettama, valvovan tahon pitäisi puuttua tuohon laumasuojapsykoosiin.
Eipä tullut deltakaan betan sairastamisen jälkeen. Omikroniakin vielä odotellen.
no mene nyt äkkiä nuolemaan kauppaan jotain mihin ihmiset koskee!!!!!!!!!1
Pitkällä tähtäimellä on tosiaan parempi sairastaa omikron kuin olla sairastamatta.
Surperimmuniteettia ei voi saavuttaa enää myöhemmin vaan on hankittava juuri tämän omikronin ja rokotusten avulla, antaa kyllä loppuelämän suojan kaikkea vastaan.