Gallup: Pidätkö lapsista?
Siis pidätkö lapsista yleensä, et vain omistasi? Peukku ylös: kyllä, alas: ei, en pidä.
Kommentit (30)
Joistakin pidän. Itse olen lapseton.
En erityisesti. (Muistin peukuttaa.)
Yhtä hyvin voisi kysyä, pidätkö kaikista ihmisistä, muistakin kuin läheisistäsi.
En pidä lapsista yleisesti, niinku en pidä muunkaan ikäisitä ihmisistä yleisesti. Jotkut lapset ovat jostain syystä miellyttäviä ja sympaattisia ja heistä pidän, vaikken osaakaan silti yhtään toimia heidän kanssaan. Olen huomannut tykkääväni sellaisista pojista, jotka muistuttavat omaa veljeäni kun tämä oli lapsi. Siitä mielleyhtymästä saan rakennettua ymmärryksen siitä miten rakas se lapsi luultavasti on jollekulle ja sitä kautta osaan suhtautua lapseen luontevammin.
(Annoin peukun)
tästähän vois kysyä, että pidätkö aikuisista?
[quote author="Vierailija" time="23.05.2015 klo 17:54"]
Yhtä hyvin voisi kysyä, pidätkö kaikista ihmisistä, muistakin kuin läheisistäsi.
[/quote]Tässä kysytään nyt lapsista, ei aikuisista.
t. lapsirakas
Peukutin alaspäin. Omien lisäksi on vain kourallinen lapsia, joista pidän. He ovat hyväkäytöksisiä. Inhoan sitä, että joudun komentamaan muiden lapsia, omissa on tarpeeksi.
En osaa peukuttaa suuntan tai toiseen, koska omieni lisäksi pidän monesta muustakin lapsesta, mutten mitenkään automaattisesti kaikista.
Sellaista vauvaa ei sen sijaan olekaan josta en tykkäisi. Vauvat ovat parasta mitä maailmassa on.
Peukutin, mutra tarkennan: pidän lapsista, kun niiden kanssa pystyy järkevästi keskustelemaan. Eli yli 12 v ovat kivoimpia. Kamalimpia 4-6 v.
Pidän hirveästi omistani, en muista.
[quote author="Vierailija" time="23.05.2015 klo 15:06"]
Pidän hirveästi omistani, en muista.
[/quote]muista laittaa se peukku
Tosiaan pidän vain omista lapsistani ja muihin lapsiin aika neutraali suhtautuminen.
en ole lapsirakas. suurin osa lapsista menettelee.
T. viiden äiti
Vihaan lapsia ja myös 13-17v teinejä vielä enemmän.
up