Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pystyisikö miehesi olemaan puoli vuotta pois töistä talon rakentamisen vuoksi?

Vierailija
20.05.2015 |

Tuli vaan mieleen kun erään bloggaajan mies tekee täyttä päivää tontilla ja omat työt on tauolla sen aikaa.

No bloggari elättää perhe sen aikaa ;)

(Miehellä ilmeisesti on oma rakennusalan yritys, mutta sitä suuremmalla syyllä ihmettelen...)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä 1. talo rakennettiin iltaisin ja viikonloppuisin mutta tässä toisessa mies oli 6kk rakentamassa täyspäiväisesti. Osui sopivasti työnvaihdoksen kohtaan joten oli työttömänä sen ajan ja rakensi. Säästettiin tällätavalla n 30000€.

Vierailija
2/5 |
20.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä pystyisi olemaan pois töistä jos rakennettaisiin mutta ei rakenneta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein ymmärrä mitä ihmettelemistä tuossa on. Jos miehellä on rakennusalan yritys, jossa hänellä on työntekijöitä, niin kyllähän omistaja hyvinkin voi siitä pois olla omaa taloaan rakentamassa. Työntekijät hoitaa firman hommat sillä aikaa. 

Vierailija
4/5 |
20.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin tehtiin meilläkin. Tulee muuten halvemmaksi (jos mies osaa ne hommat) kuin palkata monta eri ammattilaista. Tietää mitä saa ja laatu on varmasti hyvä. Mutta se edellyttää että mies osaa rakentaa eikä sitten tarvihe kuitenkin ammattimiestä avukseen.

Vierailija
5/5 |
20.05.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rahallisesti kyllä mutta töissä vois mennä asiat sekaisin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kaksi