Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vuokra-asunnon saaminen työttömänä!

Vierailija
15.01.2022 |

Onko vaikeaa saada asuntoa Tampereelta jos on juuri jäänyt työttömäksi? Haluaisin muuttaa Tampereelle Helsingistä mutta haluaisin pitää loman siinä välissä ja olla pari kk ulkomailla. En kuitenkaan haluaisi tuota aikaa maksaa vuokraa melkein 1000e tyhjillään olevasta kämpästä. Mutta miten onnistuu asunnon saanti sitten loman jälkeen ilman työpaikkaa. Voin asua sukulaisten luona alkuun mutta en mielelläni kauan jos työn saanti kestää jonkun aikaa :/

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työpaikkaa en uskalla etsiä valmiiksi koska yleensä siinä on käynyt niin että haastattelussa on sanottu että työ pitäisi alottaa tyyliin heti tai viikon sisään. Aina on lopulta käynyt niin että loma on jäänyt pitämättä ja olen vain siirtynyt työpaikasta toiseen eikä ole jäänyt yhtään aikaa hengähtää. Olen ollut määräaikaisten työsuhteiden kierteessä jo vuosia eikä lomaa ole sinä aikana ollut kuin max 1vk kerrallaan.

-ap

Vierailija
2/3 |
15.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

En vuokraisi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.01.2022 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laita nyt ilmoituksia että haluat asunnon vaikka kesäkuun alusta. Moni opiskelija tyhjentää asuntonsa muuttaen pois ja vuokranantaja hyvin mielellään jo tekisi sopimuksen valmiiksi.

Voisit sieltä ulkomailtakäsin hakea helposti töitä kun asunto olisi tiedossa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kahdeksan