Mummo-aiheisia vitsejä? kertokaa :)
Konstit on monet, sanoi mummo, kun kissalla pöytää pyyhki.
Kommentit (22)
Mummo ja pappa tapasivat vanhainkodissa. Suhde eteni intiimille tasolle. Mummo vaati käyttämään kondomia, mitä pappa ei voinut käsittää, koska molemmilla ikää jo kahdeksankymmentä vuotta.
- Enhän minä muuta, mummo perusteli, - mutta kun minä olen kuullut että vanhoissa munissa voi olla sitä salmonellaa...
Naapurin mummo tuli lääkäristä ja kertoi bussikuskille:" Kyllä nuo lääkärit on viisaita! Sanoi,minulle heti että teillä on vintti pimee"....mistä se tiesi ettei mulla ole vintissä valoja"."
Mummo ja pappa pelasivat tennistä. Pappa hävisi. Etsinnät jatkuvat edelleen.
Miten saa neljä mummoa kiroilemaan?
- Pyytää viidettä huutamaan bingo!
Mitä mummo teki iltapäivätansseissa?
-Otti tilaisuudesta vaarin.
Kuinka monta euroa mummo on maksanut rollaattoristaan?
Vastaus on nolla euroa, sillä mummo ajattelee vieläkin hinnat markkoina :D
Tämä oli ajankohtainen vuonna 2006, mutta vieläkin naurattaa.
Kaks mummoa katsoo euroviisuja. Toinen toteaa: kyllä tuo Loiri vielä hyvin vetää, mutta kamalaan kuntoon se on ittensä ryypänny.
Pappa auttoi mummoaan peräpuikon laitossa.
Mummo pyllisti ja pappa kysyi takaa: Paanko tuonne ruskeeseen vai syötänkö tolle kalkkunalle.
Hyvää yötä sano mummo kun silmä puhkes.
Kaks mummoa meni mustikkaan, toinen ei mahtunut.
Mummo oli hississä ja hissiin astui hyväntuoksuinen rouva. Mummo nuuhkaisi kuuluvasti, johon rouva vastasi: Dior 375 euroa. Hetken päästä hissiin astui toinen hyväntuoksuinen rouva ja jälleen mummo nuuhkaisi kuuluvasti, johon vastaus kuului: Chanel 450 euroa. Mummo jäi hissistä, pieraisi ja sanoi: kukkakaali 4 euroa.
[quote author="Vierailija" time="08.05.2015 klo 09:49"]Hyvää yötä sano mummo kun silmä puhkes.
[/quote]
Mitä
[quote author="Vierailija" time="08.05.2015 klo 09:59"]Mummo oli hississä ja hissiin astui hyväntuoksuinen rouva. Mummo nuuhkaisi kuuluvasti, johon rouva vastasi: Dior 375 euroa. Hetken päästä hissiin astui toinen hyväntuoksuinen rouva ja jälleen mummo nuuhkaisi kuuluvasti, johon vastaus kuului: Chanel 450 euroa. Mummo jäi hissistä, pieraisi ja sanoi: kukkakaali 4 euroa.
[/quote]
Tämä hyvä :D
Vierailija kirjoitti:
Mummo ja pappa pelasivat tennistä. Pappa hävisi. Etsinnät jatkuvat edelleen.
Ihan v**** hyvä!
Mummo ja pappa elelivät rauhaisaa elämää mökissään. Eräänä päivänä lapsenlapsenlapsi tuli vastavihityn vaimonsa kanssa kylään(sukupolvista voi päätellä että mummo ja pappa olivat sukunsa jatkaneet jo kauan sitten).
Yöllä nuorenparin kamarista alkoi kuulua kunnon panojenkka.
Mummo ja pappa innostuivat moisesta ja päättivät kokeilla että vieläkö onnistuisi vuosikymmenen tauon jälkeen.
Esileikki sujui valmisteluihin;
pappa halusi mennä tuvan puolelle tutustumaan varustuksiinsa. Heppi oli aika heikossa kunnossa. Ei ottanut eteen vaikka kuinka maanitteli.
Lopulta pappa sitoi jäätelötikun villalangalla ja mutisi samalla että sisään vaikka ei seisokkaan.
Mummo oli seurannut uteliaana tätä kaikkea kammarin ovenraosta.
Mummokin alkoi kartoittaan omaa tilanneta ja huomasi että harmaantuminen oli edennyt aika alas.
Nokkelana hän raapaisi kaminasta hiiltä ja alkoi värittää tuheroa mustaksi.
Pappa tuli ovesta sisään ja kysyi kummissaan mitä mummo tekee.
Mummo totesi että pitäähän morsiammen mustissa olla kun sulhasta paareilla tuodaan.
Vanha mummeli köpötteli kotonaan ja huomasi, että sokeri on loppu. Eihän sitä silloin auttanut muuta kuin mennä kaupungille korjaamaan asia.
Kaupungille tultuaan mummo huomasi pitkän nuorista miehistä koostuvan jonon. Mummo kysyi viimeiseltä, että mitäs täällä jonotetaan ja mies puuskahti, että SOKERIA PERKELE. Noh eihän siinä auttanut mummon muuta kuin jäädä viimeiseksi odottamaan vuoroa. (jonohan itseasiassa oli kuppatautisten sairaala jono)
Vihdoin mummelin vuoro tuli ja kun hän oli vuorossa alkoi jonosta vastaava hoitaja moralisoimaan: "Miten ihmeessä sinäkin vanha mummo, eikö sinua yhtään hävetä?"
Mummoa vaan hymyilytti ja ne harvat hampaat, joita vielä oli, loistivat. Hoitajakin ihmetteli vielä ääneen, miten tuommoinen hampaaton vanha mummo tekee sen????
Mummo vastasi:" Minä imen."
http://mummo.sarjakuvablogit.com/ Ei varsinaisesti vitsejä mutta paljon symppisstrippejä. :D