Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

CARENA EASY-matkarattaat! KOKEMUKSIA kaivataan?

18.09.2006 |

Katselin kyseisiä rattaita Hobby Hallin sivuilla, mutta ovatko hyvät ja käytännölliset?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
18.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos ei halua investoida kalliimpiin. Ainoa huono puoli että rattaat alkoi n. ½ vuoden käytön jälkeen narisemaan (siis pyörät työnnettäessä). mutta natina lähti silikonisuihkeella pois. tosin itse hermostuin natinaan niin et ostetiin sitten peg peregot.

Vierailija
2/4 |
18.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä natina tosin alkoi jo 1/2 VIIKON kuluttua, kunnon rasvauksella meilläkin loppui. Hyvät puolet: edullinen (90-100¿?), pitkä makuutila, turvakaaren " haaraosa" , helppo kasaus, jaksaa nostaa autoon ja tilava tavarakori. Huonot puolet: " muovisen" oloinen, materiaalit ei kummoiset, tulee vastaan joka toisella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
21.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silikonisprayta kannattaa suihkuttaa pyörien napoihin jo heti käytöön otettaessa ja sen jälkeen ehkä pari kertaa vuodessa. Meillä oli ennen Gracot, mutta kyllä Carenat ne voittaa!

Vierailija
4/4 |
21.09.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ostettiin juuri reissua varten ja olivat kyllä nappivalinta. Emme halunneet sijoittaa kalliisiin, mutta carenat ovat oikeasti hyvät! Tosiaan se nitinä,mutta rasvaus auttoi. Plussaa siitä makuutilasta joka on suht pitkä, verrattuna muihin matkiksiin. Lisäksi ovat kevyet ja ihan hyvännäköisetkin. Meillä on värinä sininen/limen vihreä.