Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Loukkaannunko syystä vai syyttä?

Vierailija
03.04.2015 |

Kerron asioistani, tunteistani ja ajatuksistani rehellisesti. Samoin kerron myös yleisiä asioita. Vastapuoli vastaa ainoastaan yleisiin asioihin sivuuttaen 100% kaikki tunteisiini liittyvät asiat. Tämä toistuu useamman kuukauden ajan.

 

Päättelin, että hän on yhtäkkiä päättänyt vetää rajan omista syistään syvällisimmille keskusteluille minun kanssani. Loukkaannuin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ammattina mielensäpahoittaja

Vierailija
2/2 |
03.04.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei. On vähän monimutkaisempi kuin yksittäinen mielensäpahoituskerta.

Kyse on siitä, että olemme jakaneet jo 10 vuotta kaikki ajatukset puolin ja toisin, mutta yhtäkkiä, minulle tuntemattomasta syystä, raja vedettiin tuohon. Päättelen, että minun esiin nostamani asiat ovat liian raskaita, liian vaikeita tai yksinkertaisesti typeriä kyseisen henkilön mielestä ja hän on omassa yksinäisyydessään päättänyt, että hän vaan vetää suunsa viivaksi milloin ikinä minä haluan puhua aroista tunteistani.

 

Vituttaa. Mutta hyväksyn tilanteen, ei ole pakko jos ei halua.

 

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi seitsemän