Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Gymboree -tilaus

Vierailija
19.01.2015 |

Tilasin 21.12. Gymboreelta paketin, joka ei vieläkään tullut. Laitoin viestiä yritykseen, josta annettiin tracking-koodi DHL eCommerceen (deutche post). Sen mukaan paketti on ollut 7.1. Hampurissa.

Alkaa olla kyllä vähän kypsynyt olo. Ihan näin kauan ei jaksaisi odottaa! Gymboreen mukaan pitäisi vielä ventata 22.1. saakka ja sitten kai maksavat rahat takaisin. Toiste en taida tilata :( harmi!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis onko muilla kokemuksia gymboreestai tai siitä, kuinka kauan Hampurista kestää paketti Suomeen...

Vierailija
2/2 |
25.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

No niin, ap paikalla. Tein tilauksen 21.12. ja tilaus ei vieläkään ole perillä. Nyt se on kuitenkin ilmeisesti Suomessa ja tullissa. Enpä taida tilata uudestaan, jos perilletulo kestää yli kuukauden! Ymmärrän kyllä, että joulun ja uudenvuoden pyhät ovat hidastaneet, muttä tämä on jo aika sietämätöntä. Myös monet englannista viime aikoina tilaamani ovat kestäneet kuukauden ja monet hukkuneet matkalla. 

Onko muilla vastaavia kokemuksia?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla