Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kierukan poistosta raskaaksi

kierukka123
06.09.2021 |

Hei!
Multa poistettiin 3vk sitten kierukka. Menkat olivat silloin päällä, nyt tänään tasan 3vk poistosta paperiin jäi vaaleanpunaista. Onko siispä menkat taas alkamassa vai voiko olla kiinnittymisvuotoa? Aaaapuva, toivon liikoja ja panikoin ja häsellän.

En tiedä voiko tähän aikaan olla jo raskausoireita, mutta olen viikon verran herännyt nyt 2:30-3:30 välillä ja valvonut noin tunnin verran yöllä herätessä, koskaan ennen en ole heräillyt öisin. Tissit myös reippaasti turvonneet (puolisoni sanoin maisa torpat) sekä arat. Mieli herkillä, mutta se taas toisaalta on ennen menkkojakin herkillä :D muutoin oireet kyllä selvät mutta sitten taas toisaalta, jos kuvittelen ja keho kuvittelee sen myötä?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
06.09.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Et kertonut, onko sinulla kupari- vai hormonikierukka. Minulta poistettiin kuparikierukka kuun 15. päivä, seuraavan kuukauden 8. päivä tein positiivisen raskaustestin. Olin kyllä yllättynyt, miten nopeasti raskaus alkoi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi kolme