Jos ihmiset ottaa kantaa
Johonkin asiaan, sanotaan vaikka ihan vain esimerkkinä joidenkin parisuhteeseen, elämään tai persoonaan, eikö ole huolestuttavaa jos kantaa ottavat eivät tiedä ihan kaikkea? Usein, jotta asioista saisi luotettavan kuvan pitäisi itse nähdä ja kuulla miten asiat ovat, ja varmaa tietoa pitäisi olla myös useamman vuoden ajalta, koska menneisyys aina vaikuttaa myös nykyhetkeen. Lisätään tuohon myös puolueeton asenne, niin alkaa olla realistisempi kuva.
Kommentit (7)
Ainakin tällä palstalla saa helposti diagnoosin hyvin vähillä tiedoilla.
Mitä taustalla?
Helpommin voisi kommentoida, jos tietäisi.
Ihmiset valehtelee. Sinä, te ja minäkin.
no, mitäs sitten avaa jonkun probleeman muutamalla epämääärisellä tavulla?
sitä saa mitä tilaa, eikä probleema siinä edes aukene..
mikäli tuodaan faktapohjainen havainto ja on puututtu sen perusteella, syntyy joillekin tarve vääntää kuraa sellaisen eteen ja yrittä valehteluilleen tukea.
on esim. mustasukkaista naikkosta kauppiskeskuksessa ravaamassa miehen perässä kuuluvine ongelmineen.. ja katoskun se selittää..
miksi se on mustakipeä? oma stalkattava puhuu josian toisen naisen kanssa.
Ei voi ottaa kantaa ellei molempia tunne. Tai edes toista tunne vuosien ajalta.