Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Leikkaatteko itse lasten hiukset?

Vierailija
26.07.2014 |

Muutama kysymys lasten hiustenleikuuseen liittyen:

1. Minkä ikäisenä leikkasitte hiukset ensimmäisen kerran?

2. Leikkaatteko itse vai kampaajalla?

3. Tyttö vaiko poika, ja millaiset hiukset?

Ihmetyttää kaverin lapsen hiukset, poika on 5,5v ja hiukset näyttää tältä: http://i0.wp.com/blazepress.com/wp-content/uploads/2014/03/836.jpg?resize=483%2C604 Kuvassa ei ole kaverini lapsi vaan etisin kuvan missä hiustyyli näyttäisi samalta. Kaverini leikaa pojan hiukset itse ja se on näköisetkin.. Leikkuu jälki ei vaan ole niin hyvää kun tässä kuvassa.. Mutta malliltaan tuollainen.

Jokainen tietystä saa päättää miltä omien lasten hiukset näyttää.. Mutta omasta mielestä tuo on vaan niin mauttoman näköinen junttitukka pienelle pojalle. Kampaajalla lasta ei vie "koska kallista" kotikaupungissani saa lastenhiustenleikuuta alkaen 7€.. Olisiko epäkorrektia ostaa partutiin pojalle lahjakortti, missä pojasta tehtäisiin pojan näköinen? Tai sitten vaan takavarikoisin sakset ja poika saisi tasapitkän tukan.. :P?

Ja kyllä.. pojalla voi olla pitkä tukka, ja tytöllä lyhyt tukka.. Se ei ole se "asian yhdin" tässä.. Vaan se onko tukka hyvin leikattu ja hoidettu vai ei. 

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.07.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina olemme pojat parturiin vieneet ja nythän he jo teineinä hoitavat käyntinsä itsenäisesti. Vain rahaa pitää antaa mukaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla