Paljonko tullut kiloja lisää koronavuonna?
Siis viime keväästä tähän asti. Ja joiden ajattelet tulleen nimenomaan koronan aiheuttamien elämänmuutosten vuoksi.
Kommentit (8)
Aika hankala arvioida. Raskauden vuoksi kiloja on tullut neljä, vaikka pitäisi tässä vaiheessa raskautta olla jo tuplamäärä siitä. Mutta se ei ole koronan aiheuttamaa. Muuten painoni ei ole viimeisen 12 vuoden aikana muuttunut, eli en usko että ilman raskautta olisi tullut taikka mennyt kiloja.
Ei ainuttakaan lisää. Lähtenyt kyllä on.
Etätöissä tulee juotua alkoa niin paljon, että alkaa näkyyn naamasta ja vatsasta.
Parina +-0, itsellä -4, rouvalla +4, nytkin rapistelee kaapilla.
Varmaan pari kiloa miinuksella tällä hetkellä. Alkuun lähti vähän enemmänkin kun työmatkat loppui, kotona tulee syötyä paljon terveellisemmin ja liikuttua enemmän kuin reissussa. Siinä kohtaa tuli vähän takapakkia kun liikuntapaikat meni kiinni, mutta onneksi nyt taas saa edes jotain tehdä sisätiloissa ja on myös paremmat kelit treenata ulkona.
Tuli 15 kiloa lisää. Mutta olin myös raskaana.
Kiloja tuli ensin lisää 6. Sitten pistin tsempin päälle ja nyt on -10kg tuosta huippulukemasta eli olen -4kg verrattuna koronan alkuun.