Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hiukset rasvoittuu hirveän nopeasti, vaihdevuodetko alkamassa?

Vierailija
05.05.2021 |

Tässä melkein nelivitosena oon huomannut että hiukset rasvoittuu ja latistuu todella nopeasti. Illalla pestyt hiukset on jo aamulla juurista rasvaiset ja uutta pesua vailla. Olen kokeillut monia eri rasvaisten hiusten shampoita, mitkä aiemmin toimivat ihan ok, eli pesuväli pidentyi ainakin yhdellä päivällä (mulla on aina ollut helposti rasvoittuva päänahka ja liukas tukka, mihin rasva liukuu helposti), mutta eipä ole enää apua niistäkään.

Hiukset rasvoittuu, hikoilu lisääntynyt, ja aina jotenkin likainen olo vaikka asuisi suihkussa. Tätäkö tämä nyt sitten on monta vuotta eteenpäin?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Pesukierre mahdollisesti rasvoittaa, ja tuohon likaisuuden tunteeseen saattaisi auttaa oman elämän kelaaminen, tyypillisesti seksuaalisen pahoinpitelyn jälkimaininkeja että tekee mieli olla jatkuvasti suihkussa, aikuisella iällä siis.

Pesuvälien pidentäminen ja rasvaisen tukan roikottaminen ei muuta sitä, että päänahka tuottaa aktiivisesti talia joka tapauksessa. Pakko siis pestä, jos meinaa kotoa joskus poistua.

Likaisuuden tunne puolestaan tulee hikoilusta ja rasvaisesta tukasta, mikä on ihan normaalia jos hiukan mietit asiaa. Minua ei ole koskaan raiskattu tai käytetty seksuaalisesti hyväksi, eli ne kyökkipsykologiat voi nyt unohtaa.

Vierailija
2/2 |
05.05.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja mulla päinvastoin. Ikää 51. Hiukset kuivat. Pakko pestä kuitenkin joka päivä koska paksu ja jäykkä hiuslaatuni ei asetu ilman pesua. Käytän laadukkaita tuotteita, lämpösuojaa..ym. Uskon että on geeneihin kirjoitettu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi yksi