Käsi sydämelle, kuinka monella meistä av-mammoista on luurankoja kellarissa?
Ei kirjaimellisesti, vaikka olisi jo metsään kätketty, syöty tai Timbuktuun postitettu niin nyt olisi loistotilaisuus tunnustaa mitä on tehnyt ja milloin ja kuka se oli.
Tai jos on nähnyt/kuullut jonkun tekevän vastaavaa
.
Kommentit (12)
On mulla luurankoja, mutta en kerro niitä nyt.
kenen luurangot sulla on kolmonen?
No ei oo ku ihan hitosti roinaa.
Ehkä jos sinne livauttais pari vauvaakin niin joku tulisi ja veisi kaikki kamat pois.
[quote author="Vierailija" time="05.06.2014 klo 22:35"]kenen luurangot sulla on kolmonen?
[/quote]
Kuvaavasti. Oikeita luurankoja ei ole eikä pakastintakaan..
Asun itse 1800-luvulla rakennetussa kerrostalossa. Täällä voi hyvinkin olla luurankoja muurattuna kellarissa tms.
Kiitos loistavista vinkeistä!!! :) Päätin kaivella pakastinta ja teippasin jäisen ahvenen siimaan. Nyin hetken muttei vedetty takaisin. Siinä roikkuu nyt siis kala... parvekkeellani.
Ap
Minulla on. Olen täysi alkkis, vaikkakaan kukaan lähipiiristäni sitä ei uskoisi. En tiedä miten tästä luovin pois..en varmaan tämän elämän aikaan.
Luulen että näinä päivinä jokaisella on jotain, mitä ei halua tai kestä tunnustaa. Varmasti on.
No toivottavasti ei ole. Tosin on aina mietityttänyt, kun tuolla kellarissa on yksi pieni huone, jonka lattia on täynnä hiekkaa (kasa korkeimmillaan vyötärönkorkuinen), eikä sitä ole ikinä tyhjennetty. On siis vanha talo kyseessä.
Pitäisi ensin hankkia se kellari.
Ei ole luurankoja. Yhtä hellemekkoa olen vähän kaipaillut ja epäilen sen olevan kellarissa kaiken romun seassa.
Narkkasin 2v jenkeissä. "Opiskelin" samalla.. 4 ystävääni kuoli, kaikki minun nähteni. Mitään ei kuitenkaan ollut tehtävissä, ja kolmessa tapauksessa karkasin ennen 911 henkilökunnan tuloa. Lopulta jouduin takaisin suomeen, sain tutkinnon valmiiksi ja nyt työskentelen esimiesasemassa.