Mies haluaa pilata jouluni.
Ilmoitti aamulla , että mitään jouluruokia, juomia ja konvehteja ei tänä jouluna osteta.
Olemme kuulemma kumpikin lihoneet ja laihdutaa pitää just jouluna
tämä ei ole vitsi..minua harmittaa
Kommentit (20)
Järjestä asiat niin, että ensi vuonna mies ei ole pilaamassa sinun jouluasi. Nyt voit hakea kaupasta itsellesi mieleiset syötävät, mies saa huolehtia omista syömisistään ihan itse.
Laita itsellesi. Mies voi juoda vettä ja syödä jäävuorisalaattia.
Niin se sanoikin..
Mutta tuntus oudolta syödä jouluruokaa kun toinen mulkoilee vieressä:(
En oikein tiedä mitä tehdä..mun joulu kestää vain kaksi päivää..ja tykkään perinteistä
En oo muodottoman lihava..vaan pari kg on tullut...
Minäkin suosittelen ensi joulun järjestelyn aloittamista. Se on hyvä aloittaa maha täynnä niin jaksaa riidellä.
No vaikka tämä onkin provo niin vastaan kuitenkin että mikä Jumala se mies on päättämään mitä sinä saat tehdä ja koska. Osaat kai aikuisena ihmisenä itse ostaa ruokasi ja syödä jouluna mitä haluat. Mies tietää missä on ovi ellei kelpaa ISO PISTE
Meillä mies osti tytön lahjoihin sinistä lahjapaperia niin vietämme joulun erillään.
No lanttu- ja porkkanalaatikko ei lihota, eikä kyllä rosollikaan.
Laihikset kuuluu aloittaa joulun jälkeen. Jouluna on hyvä kerryttää pari löysää kiloa lisää, niin ne lähtevät heti joulun jälkeen ensi spurtissa ja siitä saa hyvän mielen ja startin , josta on hyvä jatkaa.
Saahan mies sanoa ja tehdä mitä haluaa. Sinä teet miten itse haluat.
Ostat mitä haluat, syöt mitä haluat. Otat sukulaisiin yhteyttä netin välityksellä.
Tammikuussa pariterapiaan, ja jos käskyttely ei lopu, niin ensi joulun vietätkin yksin/uuden kullan kainalossa.
Ihan asiallinen mies. Jouluhömpötys ärsyttää. Mukavaa viettää ihan tavallista arkea.
Joulu ja joulun vietot joutaa unholaan.
Sama, varsinkin suklaat ja kohvehtit pannassa. Ei kyllä johdu pelkästään joulusta, mutta ei se erityistä "lupaakaan" anna sortua.
Vierailija kirjoitti:
Ihan asiallinen mies. Jouluhömpötys ärsyttää. Mukavaa viettää ihan tavallista arkea.
Joulu ja joulun vietot joutaa unholaan.
Ap voi laittaa sinulle miehen yhteystiedot, sopisitte oikein hyvin toisillenne.
Ihmisen painoon ei ole merkittävää vaikutusta sillä mitä syö joulun ja uuden vuoden välissä vaan sillä on mitä syö uuden vuoden ja joulun välissä.
Oma miehesikö tuon sanoi, vai joku ihan random mies?
Vierailija kirjoitti:
No vaikka tämä onkin provo niin vastaan kuitenkin että mikä Jumala se mies on päättämään mitä sinä saat tehdä ja koska. Osaat kai aikuisena ihmisenä itse ostaa ruokasi ja syödä jouluna mitä haluat. Mies tietää missä on ovi ellei kelpaa ISO PISTE
Niin se ovi, josta hän heittää paksun ap:n ulos.
Juttelin miehelle..on kait masentunut.
Ostan jouluruuat ja juomat.
Hän sit syö niistä mitä syö.
Ei meillä oo koskaan mässätty joulupöydässä
Mutta ajatus joulusta ilman pientä juhlistamista tuntuu liian pahalta.
No mitä sitten? Mikä ihmeen pakko jouluna olisi muka mähötä ja lihoa?
Milloin joulusta on tullut läskeilyjuhla ja läskien tekosyy lihoa entistä enemmän?
Syötte nyt terveellisesti ja käytte liikkumassa niin joulun jälkeen on kummallakin 5 kg vähemmän laihdutettavaa. Eikö se ole hyvä juttu, ettei jouluna läskisty enempää vaan ennen joulua voi jo aloittaa painonpudotuksen?
Aloittakaa vaikka heti tänään vhh-ruokavalio (tai keto), niin saatte molemmat helposti kiloja pois, ja keväällä kun muut tuskailevat läskivartaloidensa rumuutta, te voittekin hymyillä ja olla tyytyväisiä siitä, ettette näytä samalta vaan voitte ihan huoletta esitellä vartaloitanne kesähepenissä.
Miksi naiset haluaa vaan lihota ja lihota?