Surkein pitsa minkä olet ikinä syönyt?
Mulla varmaan yksi kotipizzan pitsoista. Kuiva ja mauton.
Kommentit (25)
Sama täällä, kerran erehdyin menemään Kotipizzaan eikä ole tarvinnut toista kertaa käydä. Pizzasta oli kaiken lisäksi varmaan kolmasosa pelkkiä reunoja. Ja siellä on vielä kallistakin!
En ole ikinä syönyt surkeeta pitsaa.
Grandiosa Mexicana vege. Sitkää pskaa joka jäi kaiken lisäksi kitalakeen kiinni. Se tavallinen Mexicana sitävastoin on hyvää.
Auteettinen italialainen pizza, jonka söin hienossa italialaisessa ravintolassa. Hyi yrjö.
Minäkään en oikein lämmennyt italialaiselle pitsalle, suomalainen on parempaa.
Vastikään tuli otettua kotipizzasta kotzone. Aivan luokattoman huono, siis niin huono ettei sitä nälkäisenäkään pystynyt syömään.
Pettymys oli valtava, muistelin, että kymmenisen vuotta sitten oli varsin hyvä vaihtoehto... 
Aikoinani lähipizzeriasta ostamani pizza, joka haisi ja maistui mädälle tiskirätille. Olivat varmaan pyyhkineet leipomispöydän jollain homeisella rätillä ja maku jäi. Jäi myös syömättä.
Atrian joku niistä halvoista 200 gramman pizzoista. Saarioisella paljon parempia.
Huonoja on tullut vastaan enemmän kuin hyviä.
Ihan ok pohjan päällä pari turausta Lidlin ketsuppia, vanhaa nakkikastiketta ja suolakurkkusiivuja sekä muutama kuutio edamin homeista kantaa.
Pizzeria ala' Anoppi " nuoret ne tykkää pitsasta, niin saa niille hyvät kotiruoat syötettyä eikä tule ruokahävikkiä. Penni venyy ja perintö kasvaa. Bon Appetit!"
Kotipizzan kantarellipizza. Vettyneet limaiset sienet pyöri vaan suussa
kinkku, salami, tonnikala, katkarapu, aurajuusto, ananas, jalopeno, paprika, sipuli ja majoneesi päälle. nimi oli jossain räkälässä -kympillä hyvää-
Vierailija kirjoitti:
Kotipizzan kantarellipizza. Vettyneet limaiset sienet pyöri vaan suussa
Sienethän ovat vetisiä ja limaisia, joten olet saanut juuri sitä mitä olet tilannut...!
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Kotipizzan kantarellipizza. Vettyneet limaiset sienet pyöri vaan suussa
Sienethän ovat vetisiä ja limaisia, joten olet saanut juuri sitä mitä olet tilannut...!
Sulla on outo käsitys sienistä
Vierailija kirjoitti:
Minäkään en oikein lämmennyt italialaiselle pitsalle, suomalainen on parempaa.
Eli mikä "suomalainen"? Ananas-aurajuusto? Ja italialainen, tarkoittaako nyt Italiassa syötyä vai mitä?
Kotipizzasta on aikalailla vain hyviä kokemuksia. Syön myös "karvakäsi" pizzoja ja monesti nekin ovat ok mutta kerran yritin saada alas kylmää löllöä limaista lätyskää jonka pohja oli osittain raakaa ja toinen osa oli kokenut mustan surman.
Puolikkaita kaupan halvimpia meetvurstin siivuja (säästöä katsos) ja paksu kerros venyvää täysin mautonta juustoa.
Ne kinkut palat oli kuin jostain scifi horrorista repäisty. Kirkuvan harmaita ja läikikkäitä.
Oregano ei pelastanut tätä kauhunäytelmää :(
Olen onneksi vielä elossa vaikka uskalsinkin tyhmänä nielaista pari palaa.
Naapuriin avattiin vuosia sitten pitseria. Innolla haettiin pitsat. Mauton, pitsaan piti lisätä SUOLAA että siihen sai jotain makua, ja silti oli huono. Jäi ainoaksi tilauskerraksi, ehkä ihan hyvä linjoja ajatellen.
Yli 10 vuotta sitten Itiksen Mementossa (vai Momentossa, en muista kumpi) syöty pitsa. Ihan hirveetä kuraa. Lisäksi paikan valkosipulimurska oli kauheaa.
Firenzessä. Se laitettiin sellaiseen koneeseen, vähän kuin lentokentän läpivalaisulaitteeseen, josta sen piti tulla kypsänä ulos. Otin pitsan mukaan, joten en nähnyt sitä ennen ostoa. Sitten asuinpaikassa avasin laatikon, ja pitsa oli puoliksi raaka. Olin ensimmäistä kertaa Italiassa ja söin ensimmäistä kertaa pitsaa siellä, joten odotin jotain ihmeellistä. Sitten en voinut syödä sitä.