Onko kukaan käynyt
mammografiassa? Kävin itse ekaa kertaa ja kyllä sattui. Hoitaja puristi laitteen puristamaan rintoja TODELLA tiukasti. En ole kyllä ennen kokenut yhtä epämiellyttävää hoitotoimenpidetta. Aivan kuin olisi tahallaan tehnyt sen ja muutenkin meininki oli et no äkkiä nyt on kiire. T. Kokkola
Kommentit (8)
Au. Mä en ole vielä käynyt, se kuulemma sattuu tosi paljon jos on pienet tissit?
Ei se yhtään vähemmän satu kun on tällaiset jättitissit:(
Sama täällä vaikka synnytyksestä on 7v. Vieläkin on rinnat hellänä /turvonneet. Kyllä oli v...mäistä. En kyllä mene uudestaa ellei pakko ole. T. ap
Miehelläni oli patti kiveksessä. Eipä sitä puristettu kivuliaasti, ultrassa kävi.
Ei tietenkään sama asia mutta hiukkasen otti päähän puristuksen jäljiltä. Auts.
Kävin ekaa kertaa n. kuukausi sitten, eikä sattunut yhtään. Odotin että sattuisi edes vähän, mutta ei.
3 5:lle: Luin ensin liian nopeasti ja ymmärsin että sun mammografiasta on 7 vuotta ja vieläkin on rinnat hellänä :D. Huh huh.
Minkä ikäisenä tulee kutsu mammografiaan?
No kyl se tahallaan puristi kovaa kun sen kuuluukin puristaa. Tuttavalta joka oli synnyttänyt 14 vuotta aikaisemmin, tuli rinnasta maitoa kun se puristui niin kovaa kasaan mammografiassa.