Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hei sinä, jolla kokemusta sairaanhoitajan -opinnoista

Vierailija
11.07.2006 |

Kertoisitko suunnilleen opiskelustasi eli siis siitä kuinka paljon on luettava ja tehtävä kotihommia opiskelun eteen. Kuinka paljon siis kulutit aikaa päivässä/viikossa opintoihisi kotona?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
11.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

mennyt kirjallisiin töihin, niitä on paljon! Ryhmätöitä myös jonkin verran. Olen nopea kirjoittamaan ja elämänkokemuksista apua. osaan myös ajatella teorian käytäntöön sopien, joten ei mitään ulkoa opeettelua tms. Joten en osaa kyllä aikoja sanoa. Jos on tentti, niin luen sängyssä illalla. Joskus kun on harjoitteluaika, niin teen vapailla jonkun kirjoituksen päivän aikana. Iltoja en ole opintoihin tuhrannut, paitsi kun tein opinnäytetyön.

Vierailija
2/5 |
11.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

sanoisimpa, että kirjekurssina olis samat poinnot saanut suoritettua ½ vuodesa! Suurin osa opinnoista tarpeetonta hoitotyön kannalta! Ja ne kouluviikot... 2-3 päivänä koulua harvoin enemmän kuin 3-4 tuntia päivässä! Töitä ei hyvien arvosanojen eteen tarvinnut paljoakaan tehdä... kunhan istuu tunneilla ja on jotakuinkin aktiivinen! Onnea opiskeluihin! Työelämä onkin sitten ihan toista! Töitä saa tehdä niin paljon kun haluaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
11.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tentteihin minäkin luen edellisenä iltana, tulokset olleet 3-4 tasoa.

Vierailija
4/5 |
11.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

teoriakursseja joka tarkoitti sitä, että parin viikon sisään saattoi olla 8 tenttiä, osa samoina päivinä (ennätys taisi olla 3 samana pvänä). Sitten helpotti, kun oli enemmän harjoitteluja (siis kotihommat).

Vierailija
5/5 |
11.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä joka ilta sai tehdä jotain ja sekään ei riittänyt.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kaksi