Liian vaatimaton kihlasormus
Olen esteetikko. Olen pitkään pohtinut millaisen sormuksen haluan kihlasormuseksi, tietyt speksit oli mielessä.
No, mies halusi, että 'mennään vähän katselemaan' sormuksia. En kehdannut sanoa, että olisin halunnut näyttävämmän kun mies alkoi tingata sormusta ja teki sitten kaupat..
Hän on ihana mies, haluan hänen kanssaan kihloihin, mutta nyt harmittaa, että sormus ei ehkä sittenkään ollut se ihan nappivalinta.
Mitä teen, menenkö vielä kauppaan, ja korjaan tilanteen, maksan itse erotuksen? Sormus siis teetetään.. Mies kyllä lupasi maksaa, tai ei me etukäteen tästä paljon puhuttu kun piti vain mennä katselemaan..
Ääh, mitä teen? Naimisiin ei ihan heti ole tarkoitus mennä joten tätä sormusta katselen nyt jonkin aikaa.
Ja olemme molemmat ns. toisella kierroksella, keski-ikäisiä.